fbpx
Źródło: utk.gov.pl

listopad 2021

30

9:11:00

UTK: V Konferencja Kultury Bezpieczeństwa oraz finał konkursu „Kultura Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

UTK zaprasza do udziału w V Konferencji Kultury Bezpieczeństwa połączonej z jubileuszem 5-lecia projektu „Deklaracja w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” i wręczeniem nagród w tegorocznej edycji konkursu. Wydarzenie będzie miało formę wideokonferencji i odbędzie się 9 grudnia 2021 r. w godz. 12.00 – 15.00. Na zgłoszenia sygnatariuszy Deklaracji UTK czeka do 3 grudnia.

Już piąty raz Prezes Urzędu Transportu Kolejowego organizuje Konferencję Kultury Bezpieczeństwa. Wydarzenie to tradycyjnie będzie zwieńczeniem Konkursu Kultura Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym i okazją do nagrodzenia jego laureatów. Wyjątkowe wyróżnienie stanowi Nagroda Publiczności, która przyznawana jest przez sygnatariuszy Deklaracji w drodze głosowania. Tegoroczną edycję wzbogaciła również specjalna nagroda związana z Europejskim Rokiem Kolei 2021, w której sygnatariusze zaprezentowali inicjatywy promujące kolejowy transport pasażerski i towarowy. Dotychczas w V edycjach konkursu sygnatariusze zgłosili blisko 170 prac.

Ciekawym punktem podczas tegorocznej jubileuszowej Konferencji Kultury Bezpieczeństwa przypadającej w Europejskim Roku Kolei 2021 będzie debata „Rola transportu kolejowego w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?” Panel dyskusyjny będzie okazją do podjęcia rozmów na temat dotychczasowych osiągnięć, czekających nas wyzwań i innowacyjnych rozwiązań w tym obszarze.

UTK serdecznie zachęca do uczestnictwa w transmisji i wspólnego świętowania pięciu lat sukcesywnej pracy na rzecz zwiększania poziomu bezpieczeństwa polskiego transportu kolejowego.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię i nazwisko oraz adres poczty elektronicznej. Zgłoszenia należy przesyłać do 3 grudnia 2021 r. na adres: kultura@utk.gov.pl.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram