fbpx
Źródło: koleje-wielkopolskie.com.pl

grudzień 2021

02

10:12:00

Dworzec w Złotnikach odnowiony

Zakończona została modernizacja dworca kolejowego w Złotnikach. Budynek został nie tylko wyremontowany, ale również rozbudowany. 

W obecności zaproszonych gości uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich Mikołaj Grzyb, Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera. Na rewitalizację budynku Gmina Suchy Las otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ok. 3,5 mln.

Modernizacja umożliwiła rozszerzenie funkcji budynku, która nie ograniczy się tylko do obsługi pasażerów.  W budynku zlokalizowana jest też nowa siedziba Straży Gminnej, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las.

Warto zaznaczyć, że podczas prac zabezpieczone zostały elementy zabytkowe dworca i zachowany został pierwotny charakter architektoniczny obiektu. Pozwoli to podnieść społeczną świadomość nt. konieczności działań chroniących kulturę i historię regionu.

Przedstawiciele są szczególnie zadowoleni z realizacji tego przedsięwzięcia, ponieważ pokazuje to, że coraz więcej społeczności i władz lokalnych stawia na dbałość o środowisko naturalne, jak również promowanie alternatywnych sposobów komunikacji.

Źródło tekstu: koleje-wielkopolskie.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram