fbpx
Źródło: Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu

grudzień 2021

07

9:12:16

Jadachy: pociąg osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym

W poniedziałek (6.12) w godzinach popołudniowych w miejscowości Jadachy doszło do zderzenia pociągu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia zostały przewiezione do szpitala 3 osoby. 

Około godziny 13:34 do SK KM PSP w Tarnobrzegu wpłynęła formatka o zderzeniu samochodu ciężarowego z szynobusem relacji Rzeszow - Tarnobrzeg w miejscowości Jadachy na przejeździe niestrzeżonym (droga leśna). W wyniku zdarzenia na ten moment poszkodowanych zostało 3 osoby, które zostały zabrane do szpitala. To 31-letni maszynista pociągu oraz dwójka pasażerów - 21-letnia kobieta z powiatu kolbuszowskiego i mieszkaniec Tarnobrzega. 

Śledczy dowodzą, że 21-letni mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc wraz z pasażerem lokalną drogą w kierunku lasu, nie zastosował się do znaku STOP i doprowadził do zderzenia z szynobusem, którym podróżować miało 15 osób. Obaj mężczyźni kierujący pojazdami byli trzeźwi. 

Droga krajowa nr 9 jest obecnie zablokowana. Na miejscu brało udział 4 zastępy PSP i OSP Jadachy oraz OSP Chmielów. Został podstawiony autobus przez PKP dla osób, które podróżowały szynobusem. 

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram