fbpx
Źródło: lka.lodzkie.pl

grudzień 2021

08

9:12:00

ŁKA najlepsza w tworzeniu świata bez barier

Łódzka Kolej Aglomeracyjna - spółka samorządu województwa łódzkiego została laureatem międzynarodowej nagrody w dziedzinie dostępności. Lista wyróżnionych została opublikowana w piątek, 3 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami.

Międzynarodowe grono ekspertów ze 180 krajów doceniło spółkę jako jedyną z Polski w programie ZERO PROJECT. Jest to międzynarodowy projekt skoncentrowany na wdrażaniu Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych i tworzeniu świata bez barier. Co roku wyróżniane są praktyki z jednego z czterech obszarów tematycznych. Tym razem była to dostępność.

"ŁKA wdraża jednolitą politykę dostępności, która otwiera kolej dla niepełnosprawnych. Jest też partnerem w ramach rządowego programu Dostępność PLUS" – podkreśla marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Wśród innowacji w pociągach ŁKA eksperci docenili m.in. oznaczenia numeru siedzeń w alfabecie Braille`a i znacznikiem NFC, możliwość połączenia się z tłumaczem języka migowego przez obsługę pociągu, podnośniki dla wózków inwalidzkich uruchamiane przez pracowników obsługi i inne wyposażenie wnętrz składów.

W przyszłym tygodniu na konferencji prasowej podsumowującej działania ŁKA zostaną zaprezentowane wszystkie nowości i udogodnienia dla pasażerów wprowadzone w ostatnim czasie, a także zdobyte nagrody.

Poniżej film prezentujący rozwiązania Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w zakresie dostępności:

Źródło tekstu: lka.lodzkie.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram