fbpx
Źródło: unsplash.com

grudzień 2021

09

2:12:21

UTK: Konsultacje ekspertyzy dotyczącej określania funkcji i osiągów na potrzeby zarządzania konfiguracją pojazdów kolejowych

W procesie utrzymania pojazdów kolejowych konieczne jest stosowanie części, które mają identyczne funkcje i osiągi jak elementy oryginalne. Ekspertyza stworzy katalog parametrów, które należy porównać, by mieć pewność, że planowana do wymiany część ma odpowiednie funkcje i osiągi.

Ekspertyza, która powstaje na zlecenie Urzędu Transportu Kolejowego, ma ułatwić wszystkim odpowiedzialnym za utrzymanie pojazdów stosowanie odpowiednich części zamiennych. Jakie parametry należy porównać, by stosowane części miały identyczne funkcje i osiągi jak – to najważniejsze pytanie, na które odpowiada dokument. Opracowanie wyjaśnia również poszczególne pojęcia oraz zagadnienia związanych z wymianą w ramach utrzymania.  To istotne zagadnienia dla bezpieczeństwa kolei. Pojazd kolejowy składa się z połączonych ze sobą elementów realizujących poszczególne funkcje całego układu. Zrozumienie ich wzajemnych relacji oraz połączeń funkcjonalnych stanowi istotę właściwej realizacji czynności wchodzących w proces utrzymania.

Plik z konsultowanym tekstem znajduje się [TUTAJ].  

Przekazany został do konsultacji projekt ekspertyzy. Uwagi do projektu zgłaszać można do 10 grudnia 2021 r. na adres utk@utk.gov.pl.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram