fbpx
Źródło: kolejedolnoslaskie.pl

grudzień 2021

13

8:12:00

Nowy oddział Kolei Dolnośląskich powstaje w Jaworzynie Śląskiej

Koleje Dolnośląskie otworzyły nowy oddział w Jaworzynie Śląskiej. To jeden z najważniejszych węzłów kolejowych na Dolnym Śląsku. 

Jaworzyna Śląska będzie piątą lokalizacją, w której stacjonować będą drużyny Kolei Dolnośląskiej. Do tej pory funkcjonowały cztery placówki zlokalizowane w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Kłodzku oraz Legnicy, gdzie znajduje się główna siedziba przewoźnika. Nowe ośrodek, mieszczący się w budynku stacji kolejowej w Jaworzynie Śląskiej, rozpoczyna działalność 9 grudnia 2021 r.

"Dynamicznie się rozwijamy, kupujemy nowy tabor i uruchamiamy nowe połączenia, a co za tym idzie, rosną nasze potrzeby kadrowe, w szczególności, jeśli chodzi o maszynistów, kierowników pociągów i konduktorów. Analizując lokalizacje, w których mógł powstać nasz nowy oddział, Jaworzyna Śląska była naturalnym wyborem, z uwagi na bliskość aglomeracji wrocławskiej oraz linii 285 ze Świdnicy do Wrocławia Głównego, którą chcemy uruchomić już w marcu, gdy PKP PLK zakończy remont trasy" – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. 

Na wybór Jaworzyny Śląskiej na siedzibę nowego gniazda, jak potocznie na kolei nazywa się oddziały, duży wpływ miała lokalizacja i dobre skomunikowanie. Dzięki przecinaniu się kilku linii kolejowych będzie można zoptymalizować obiegi oraz możliwości reagowania w sytuacjach awaryjnych. 

"Z Jaworzyny Śląskiej można bardzo szybko dotrzeć do Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha czy Kamieńca Ząbkowickiego. Ta lokalizacja daje nam dużą elastyczność w codziennej pracy" – podkreśla Rodak. 

Źródło tekstu: kolejedolnoslaskie.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram