fbpx
Źródło: Twitter_KM_PSP_GDANSK_G

grudzień 2021

14

11:12:45

Pożar w zajezdni tramwajowej w Nowym Porcie

Wczoraj (13.12) wieczorem wybuchł pożar na terenie zajezdni Gdańskich Autobusów i Tramwajów w Nowym Porcie. Okoliczności pożaru wyjaśnia policja. 

Pożar na terenie zajezdni w Nowym Porcie wybuchł po godzinie 22.00. Został on zlokalizowany przez personel sprzątający pojazdy. Natychmiast wezwano straż pożarną. 

Źródło: Twitter_KM_PSP_GDANSK_S

W akcji gaszenia ognia udział wzięło osiem pojazdów Państwowej Straży Pożarnej oraz Portowej Straży Pożarnej Florian. Akcja dogaszania pożaru została zakończona przed północą.

Jak poinformował zastępca prezydent Gdańska Piotr Borawski odpowiedzialny za komunikację miejską, trwa ustalanie przyczyn pożaru i skali zniszczeń. Wiadomo, że spaliły się całkowicie dwa tramwaje, a dwa inne zostały nadpalone, w tym Jazz.

"Nikt z pracowników na szczęście nie ucierpiał, pożar nie objął w żaden sposób budynków zajezdni. Wszystkie pojazdy objęte były ubezpieczeniem" - zapewnia Piotr Borawski wiceprezydent miasta Gdańsk. 

Źródło: Twitter_KM_PSP_GDANSK_S

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram