fbpx
Źródło: alstom.com

grudzień 2021

15

9:12:00

Alstom dostarczy zrównoważoną flotę pociągów dla Irish Rail

Alstom podpisał dnia 13.12 dziesięcioletnią umowę ramową z Iarnród Éireann/Irish Rail (IE) na maksymalnie 750 nowych wagonów podmiejskich X'trapolis dla irlandzkiej sieci DART (Dublin Area Rapid Transit).

Prezes i dyrektor generalny Alstomu Henri Poupart-Lafarge, minister transportu Eamon Ryan TD i dyrektor naczelny Krajowego Urzędu Transportu Anne Graham, dołączyli do dyrektora naczelnego Iarnród Éireann, Jima Meade w Inchicore Works w IE, aby formalnie podpisać umowę, w ramach której nastąpi zastępstwo oraz rozbudowa floty DART w ramach Programu DART+ finansowanego przez Krajowy Zarząd Transportu w ramach Narodowego Planu Rozwoju 2021-2030.

"Alstom jest zachwycony, że został wybrany do dostarczenia nowej floty DART+. Irlandia jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, a nowa flota pojazdów elektrycznych i akumulatorowych X'trapolis to duży krok w kierunku uczynienia kolei jeszcze bardziej zrównoważoną, jednocześnie zmieniającej doświadczenie pasażerów w regionie Wielkiego Dublina i poza nim" – powiedział Nick Crossfield, Alstom. Dyrektor Zarządzający, Wielka Brytania i Irlandia. "To zamówienie wzmacnia pozycję Alstomu jako wiodącego światowego innowatora i dostawcy technologii zielonej mobilności"- dodał.

Źródło: alstom.com

"Ta umowa ramowa z Alstomem będzie miała kluczowe znaczenie dla transformacji naszych usług i naszych klientów, a także pomoże nam w Iarnród Éireann osiągnąć nasze ambicje stania się podstawą zrównoważonej sieci transportowej Irlandii. Cieszymy się, że możemy współpracować z Alstom w zakresie świadczenia rozszerzonych usług na obszarze Wielkiego Dublina, ulepszonych obiektów dla naszych klientów i czystszego środowiska dla naszego kraju"- powiedział dyrektor naczelny Iarnród Éireann, Jim Meade.

W związku z wejściem do eksploatacji w 2025 r. wstępne zamówienie dotyczy sześciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (EMU) i trzynastu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (BEMU), zdolnych do pokonania odległości ponad 80 km poza zelektryfikowaną siecią na zasilaniu bateryjnym, oraz pierwsza nowoczesna flota akumulatorów w Irlandii. Energia zmagazynowana w systemie akumulatorów będzie uzupełniana poprzez stacje szybkiego ładowania w wybranych lokalizacjach końcowych, oraz poprzez odzyskiwanie energii hamowania w trakcie jazdy pociągu. Ta zdolność zapewni bezemisyjną łączność i przepustowość przed elektryfikacją całej sieci DART+. Alstom będzie nadal wspierać flotę DART przez okres 15 lat, zapewniając wsparcie techniczne i części zamienne oraz wdrażając HealthHubTM, oraz technologie TrainScanner do konserwacji predykcyjnej.

Bardzo udany, modułowy peron pociągów podmiejskich Alstom X'trapolis, sprzedający ponad 5500 pojazdów, zostanie specjalnie dostosowany do programu DART+. Każdy 82-metrowy pociąg będzie miał miejsce dla 550 pasażerów z szerokimi przejściami, niskopoziomową podłogą i automatycznym chowanym stopniem, aby zmaksymalizować dostępność. Inne funkcje obejmują dedykowane obszary rowerowe i rodzinne; ulepszone funkcje dla pasażerów, takie jak urządzenia do ładowania telefonów komórkowych, e-rowerów i e-skuterów; oraz zaawansowane systemy CCTV w całym pociągu w celu zwiększenia bezpieczeństwa klientów i pracowników.

Źródło: alstom.com

Alstom jest pionierem zrównoważonej i inteligentnej mobilności, oferującym pełne portfolio ekologicznych rozwiązań w zakresie mobilności, w tym pierwszy na świecie pociąg wodorowy Coradia iLint, a także elektryczne pociągi akumulatorowe już sprzedawane w Niemczech (Coradia Continental BEMU).

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram