fbpx
Źródło: PKP PLK S.A.

grudzień 2021

15

11:12:44

Kolej znów łączy Skarżysko-Kamienną i Łódź

Od nowego rozkładu jazdy, który wszedł w życie 12.12. po 12 latach przerwy mieszkańcy województw świętokrzyskiego i łódzkiego zyskali międzyregionalne połączenia kolejowe ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Maz. i Łodzi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały stacje i przystanki na trasie do obsługi pasażerskiej.

Od niedzieli, 12 grudnia po 12 latach przerwy między województwem świętokrzyskim i łódzkim wróciły pasażerskie połączenia kolejowe. PLK przygotowały perony na stacjach i przystankach na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego do obsługi pasażerów.

Nowe perony z wiatami i ławkami wybudowano w Skarżysku Milica, Stąporkowie, Bliżynie, Końskich i Opocznie. Dojście na perony dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się ułatwiają pochylnie. Na peronach zamontowano oświetlenie i gabloty z informacją o rozkładzie jazdy.

Na kolejnych przystankach na trasie: Brzask, Gilów, Sołtyków, Wólka Plebańska, Czarniecka Góra, Wąsosz Konecki, Kornica, Ruda Białaczowska, Petrykozy, Sitowa, Słomianka, Szadkowice, Bratków, Jeleń poprawiona została nawierzchnia peronów. Zamontowano wiaty, ławki, gabloty informacyjne i oświetlenie, by zapewnić podróżnym bezpieczne korzystanie z kolei.

W ramach zadania przebudowane zostały także odcinki torów w rejonie nowych peronów. Kierowcy korzystają z przebudowanych przejazdów kolejowo-drogowych w Końskich i Bliżynie.

Prace zostały zrealizowane w ramach zadania „Rewitalizacja peronów na linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska - Dębica, odc. Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna (różne lokalizacje)”, projekt „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej” i zadania uzupełniającego (Opoczno i Wąsocz Konecki). Wykonawcą prac o wartości 28,3 mln zł był PNUIK Kraków.

Źródło tekstu: PKP PLK S.A./Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram