fbpx
Źródło: kolejeslaskie.pl

grudzień 2021

15

8:12:00

Koleje Śląskie uruchomiły bezpośrednie połączenie na trasie Gliwice-Bytom

20 minut – tylko tyle czasu potrzeba, aby przejechać górnośląską trasę na odcinku Bytom – Gliwice. Cena biletu normalnego na tej trasie to jedynie 5 złotych, a biletu miesięcznego 130 złotych. Dzięki Kolejom Śląskim podróż będzie odbywać się komfortowo, bezpiecznie i ekologicznie.


12 grudnia bieżącego roku Koleje Śląskie uruchomiły nowe bezpośrednie połączenie na trasie Gliwice – Bytom, w ramach którego w dni robocze w trasę wyruszy 15 par pociągów, a w dni wolne 11 par. To idealna okazja, aby odkryć Bytom z Kolejami Śląskimi na nowo. Wysiadając na zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu można wyruszyć na Rozbark, gdzie do dziś kultywowana jest tradycja stroju rozbarskiego, który można oglądać podczas najważniejszych uroczystości kościelnych.

Połączenie Bytom – Gliwice – Bytom będzie obsługiwane przez śląskiego przewoźnika nowoczesnymi pojazdami typu 34WEa ELF 2. To jedne z najwygodniejszych pociągów w całej gamie taboru Kolei Śląskich, które wyposażone są w rozwiązania mające ułatwić podróżowanie pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Zasilanie 230V przy fotelach, szerokie panoramiczne okna, duża przestrzeń pomiędzy siedzeniami czy fotele w technologii samolotowej gwarantują najwyższy komfort podróży. Pojazdy te dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także opiekunów podróżujących z dziećmi, którzy mogą skorzystać między innymi z przewijaków.

Należy podkreślić, że w związku z uruchomieniem nowej linii, w ofercie specjalnej „Bilety Liniowe” pojawi się relacja L18 Gliwice – Bytom w taryfie TL4 (5 złotych bilet jednorazowy, 130 złotych bilet miesięczny). Zgodnie z §8 ust. 2 Regulaminu przewozu osób, zwierząt i rzeczy przez Koleje Śląskie (RPO-KŚ) przedsprzedaż nie musi być prowadzona w wyjątkowych przypadkach, np. w okresie zmiany lub korekty rozkładu jazdy. W związku z powyższym bilety z przedstawionej oferty specjalnej zostaną udostępnione w systemach sprzedaży od 12 grudnia 2021 roku.

Źródło tekstu: kolejeslaskie.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram