fbpx
Źródło: mazowieckie.com.pl

grudzień 2021

17

10:12:00

Pracownicy Kolei Mazowieckich nagrodzeni

Podczas V Konferencji Kultury Bezpieczeństwa, organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie Kultura Bezpieczeństwa. Wśród nagrodzonych znaleźli się dwaj pracownicy KM.

Konferencja miała charakter jubileuszowy, związany z uczestnictwem podmiotów kolejowych w projekcie „Deklaracja w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. Sygnatariuszami dokumentu są także Koleje Mazowieckie.

Podczas uroczystości nagrody wręczono firmom, a także jej pracownikom za działania, które są przykładem dla branży oraz świadczą o wzorowej postawie wobec kwestii bezpieczeństwa na kolei. Tak też było w przypadku Adama Kamińskiego, maszynisty KM. Doceniono jego czujność, którą zachował podczas jednej ze służb. Obsługując pociąg, podczas zbliżania się do Chotomowa, zauważył, że na torach w miejscu, gdzie nie ma przejazdu kolejowego, znalazły się dwa samochody osobowe. Niezwłocznie po zauważeniu zagrożenia zatrzymał pociąg i użył sygnału RADIOSTOP, w celu zminimalizowania zagrożenia. Dzięki temu zatrzymał wszystkie pociągi w okolicy, w tym pociąg pospieszny PKP Intercity, który wyjeżdżał z Legionowa w kierunku miejsca zdarzenia.

Drugim nagrodzonym maszynistą Kolei Mazowieckich jest Michał Wanecki, którego czujność pozwoliła uratować ludzkie życie. Do niebezpiecznej sytuacji doszło  podczas jego służby na trasie z Góry Kalwarii do Mrozów. To wtedy zauważył osobę postronną znajdującą się na torach. Tylko dzięki jego refleksowi udało się uniknąć tragedii.

Źródło tekstu: mazowieckie.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram