fbpx
Źródło: mobility.siemens.com

grudzień 2021

17

9:12:00

Siemens Mobility zmodernizuje metro w Oslo za pomocą cyfrowego systemu sterowania pociągiem

Firma Siemens Mobility uzyskała kontrakt o wartości 270 milionów euro od Sporveien AS w Oslo, Norwegia, na instalację i utrzymanie systemu sterowania pociągiem opartego na komunikacji (CBTC) w metrze w Oslo. Nowa technologia pozwoli na większą automatyzację i zwiększenie przepustowości. Siemens Mobility zaprojektuje, zintegruje, przetestuje i uruchomi system, zapewniając jednocześnie usługi konserwacji cyfrowej i wsparcia dla systemu CBTC przez 25 lat.

"Dzięki tej inwestycji zabezpieczamy przyszłość T-Bane w Oslo. Dzięki technologii CBTC rewolucjonizujemy sieć metra za pomocą nowoczesnego, innowacyjnego systemu, który zapewni większą automatyzację pociągów, zwiększoną przepustowość i poprawę płynności ruchu" - powiedział Cato Hellesjø, dyrektor generalny, Sporveien.

"Siemens Mobility jest zachwycony, że został wybrany do dostarczenia technologii CBTC dla metra w Oslo. Nasza najnowocześniejsza technologia sygnalizacji zwiększy niezawodność, dostępność i wydajność metra w Oslo, co ostatecznie poprawi doświadczenia pasażerów. Ten ważny projekt jeszcze bardziej podkreśla naszą wiodącą pozycję w dziedzinie dostarczania zautomatyzowanych systemów sygnalizacyjnych, które poprawiają infrastrukturę i zrównoważony rozwój transportu publicznego" - powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility. 

Technologia CBTC dostarcza w czasie rzeczywistym dane o położeniu pojazdu i warunkach prędkości, umożliwiając operatorom systemów bezpieczne zwiększanie liczby pojazdów na linii kolejowej. Dodatkowo technologia precyzyjnie lokalizuje każdy pociąg na torach i kontroluje prędkość, poprawiając. Bezpieczeństwo, zapewniając jednocześnie możliwość ciągłej aktualizacji statusu systemu, co skutkuje mniejszą liczbą opóźnień i aktualnymi informacjami dotyczącymi podróży. 

Rozwiązanie obejmuje także pakiet aplikacji cyfrowych Railigent, platformę opartą na chmurze, która umożliwi metru w Oslo inteligentne wykorzystanie danych kolejowych, optymalizację utrzymania i operacji oraz pomoże zmaksymalizować dostępność floty.

Metro w Oslo jest największym nordyckim metrem i jest częścią publicznej korporacji Sporveien AS, która obsługuje i utrzymuje metro w Oslo oraz tramwaj w Oslo. Zainaugurowana w 1966 roku, obecna sieć składa się z pięciu linii, które rozciągają się na długości 88 km, obsługując 101 stacji, z których 17 znajduje się pod ziemią lub w pomieszczeniach zamkniętych. Korzystając z floty 115 trzywagonowych pociągów Siemens MX3000, Metro w Oslo przewozi ponad 100 milionów pasażerów rocznie.

Rozwiązanie Trainguard MT firmy Siemens Mobility CBTC jest najbardziej rozpowszechnionym systemem automatycznego sterowania pociągiem na świecie i jest wykorzystywane przez wielu operatorów, w tym w Paryżu, Pekinie, Nowym Jorku, Londynie i Kopenhadze.

Źródło tekstu: mobility.siemens.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram