fbpx
Źródło: gov.pl

grudzień 2021

19

9:12:00

Walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym

Inwestycje w infrastrukturę drogową i kolejową zwiększają dostępność komunikacyjną polskich regionów.

W poniedziałek 13 grudnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uczestniczył w uroczystości oddania do ruchu zmodernizowanej drogi powiatowej w Małopolsce.

"Ta droga o długości ok. 5 km może wydawać się mało znaczącą w skali kraju inwestycją. Tymczasem dróg, takich jak ta, jest w Polsce najwięcej: najwięcej ruchu generują właśnie drogi lokalne. Rząd ma obowiązek wspierać samorządy w dziele ich budowy i przebudowy" - powiedział minister Adamczyk.- "Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg w ciągu ostatnich 3 lat dofinansowaliśmy inwestycje na ponad 13 tys. kilometrów dróg gminnych i powiatowych w całej Polsce. Zwiększa się bezpieczeństwo na drogach oraz poprawia dostępność komunikacyjną" - dodał.  

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym była także tematem przewodnim konferencji prasowej z udziałem wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego, zorganizowanej na stacji kolejowej Końskie z okazji przywrócenia połączeń pasażerskich przez tę stację.- Po ponad 12 latach pociągi wróciły na linię kolejową nr 25 łączącą Łódź i Tomaszów Mazowiecki ze Skarżysko-Kamienną. W sumie od wprowadzonego 12 grudnia rozkładu jazdy pociągi obsługują pasażerów na o 30 stacjach i przystankach kolejowych więcej niż do tej pory - przypomniał podsekretarz stanu Grzegorz Witkowski.

W nowym rozkładzie jazdy pojawiły się także połączenia dalekobieżne przez stację Rypin. Kolej wraca do tego powiatowego miasta po długiej przerwie. Do miast, które w ostatnich latach odzyskiwały dostęp do kolei należą m.in. Lubin, Radzyń Podlaski, Lubartów i Mielec.

Źródło tekstu: gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram