fbpx
Źródło: koleje-wielkopolskie.com.pl

grudzień 2021

20

9:12:00

Koleje Wielkopolskie poszerzają ofertę połączeń

Koleje Wielkopolskie od niedzieli 12 grudnia 2021 r. uruchomiły ponad 60 nowych połączeń, w tym m.in. dodatkową parę pociągów na trasie z Poznania do Odolanowa.

13 grudnia 2021 r. na Dworcu w Odolanowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem: Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego – Pana Krzysztofa Grabowskiego, Pana Jana Grześka – Radnego Województwa Wielkopolskiego, Pana Mariana Janickiego – Burmistrza Odolanowa oraz przedstawicieli Zarządu Spółki – Pana Marka Nitkowskiego – Prezesa Zarządu oraz Pana Mikołaja Grzyba – Członka Zarządu.

Podczas konferencji zaprezentowana została nowa, poszerzona oferta przewozowa dla mieszkańców miasta i gminy Odolanów oraz powiatu ostrowskiego. Od 12 grudnia obowiązuje nowy rozkład połączeń, w którym 3 pary pociągów kursują na odcinku Poznań Główny – Odolanów, nowością zaś jest połączenie o godz. 8:12 Odolanów – 10:02 Poznań Główny.

Podczas swojego wystąpienia Wicemarszałek Krzysztof Grabowski podkreślił, że uruchamianie kolejnych pociągów pozwala lepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych, a także zwiększa atrakcyjność, dostępność i konkurencyjność kolei w podróżach regionalnych i aglomeracyjnych. Nowe kursy przyczyniają się do lepszego skomunikowania południowej części województwa, ułatwiając m.in., mieszkańcom Odolanowa dojazd do Poznania w niespełna 108 minut, co stanowi atrakcyjną alternatywę w stosunku do przejazdu na tym samym odcinku samochodem.

Połączenia kolejowe Odolanowa z Poznaniem wprowadzone zostały do rozkładu jazdy w grudniu 2020 roku. W ten sposób został umożliwiony mieszkańcom miasta i gminy Odolanów bezpośredni dojazd do stolicy województwa Wielkopolskiego oraz szybkie połączenie z pobliskim Ostrowem Wielkopolskim.

Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich, Marek Nitkowski zapewnił na koniec, że celem Spółki niezmiennie jest sukcesywna rozbudowa siatki połączeń i łączenie kolejnych miejscowości, które dotychczas nie posiadały realnej alternatywy do podróży samochodem. Dzięki tym działaniom realizowane są oczekiwania mieszkańców regionu oraz pomoc w zapobieganiu wykluczeniu komunikacyjnemu.

Źródło tekstu: koleje-wielkopolskie.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram