fbpx
Źródło: utk.gov.pl

grudzień 2021

21

11:12:47

UTK: opłaty obowiązujące na sieci zarządców infrastruktury 2021/2022

Wejście w życie nowego rozkładu jazdy pociągów nie zmieniło stawek dostępu do infrastruktury kolejowej u większości zarządców. Zmieniły się stawki PKP SKM w Trójmieście i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Te same, co w minionym rozkładzie jazdy stawki jednostkowe opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej obowiązują na sieci PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Cargotor sp. z o.o., Betrans sp. z o.o., Euroterminal Sławków sp. z o.o., PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłowni w Lublinie Wrotków, DSDiK Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz CTL Maczki – Bór S.A.

Zmiany stawek obowiązują na sieci PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. (na której opłaty wzrosły średnio o 2% w porównaniu z minionym okresem) oraz na infrastrukturze zarządzanej przez Pomorską Kolej Metropolitalną S.A. Cennik, który aktualnie obowiązuje na sieci PKM stanowi obniżkę o 20% w  stosunku do dotychczas obowiązującego, zatwierdzonego w 2017 r.

Pozostałe przedsiębiorstwa uznane za zarządców lokalnej infrastruktury kolejowej niemającej strategicznego znaczenia dla funkcjonowania rynku kolejowego (Jastrzębska Spółka Kolejowa sp. z o.o., Infra Silesia S.A., Kopalnia Piasku Kotlarnia – Linie Kolejowe sp. z o.o. oraz PMT Linie Kolejowe sp. z o.o.) podjęła decyzję o niestosowaniu przepisów ustawy dotyczących zatwierdzania cennika opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram