fbpx
Źródło: unsplash.com

grudzień 2021

29

10:12:00

Katarzyna Marciniak powołana do zarządu DB Cargo Polska

Rada Nadzorcza DB Cargo Polska powołała Katarzynę Marciniak z dniem 1 stycznia 2022 roku do zarządu DB Cargo Polska. Będzie ona odpowiadała za obszar finansów i zastąpi na tym stanowisku Thomasa Hesse, który w tym samym czasie obejmie stanowisko prezesa zarządu DB Intermodal Services, spółki należącej również do grupy DB Cargo.

Katarzyna Marciniak jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej. Ukończyła również studia na Wydziale Logistyki Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen.

Z koleją związana jest od początku swojej zawodowej kariery.  W latach 1995 – 2007 pełniła funkcje menedżerskie w spółkach Cargosped oraz PKP Cargo. Wchodziła również w skład rady nadzorczej Ogólnopolskiego Zrzeszenia Agencji Celnych. W roku 2002 złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Od roku 2007 związana jest z koncernem Deutsche Bahn. Kierowała przedstawicielstwem Deutsche Bahn w Polsce, a następnie po sfinalizowaniu procesu akwizycji grupy PCC Rail, zarządzała  sprzedażą na rynku automotive oraz intermodal, jak też obszarem komunikacji, rozwoju i strategii w DB Cargo Polska. Od kwietnia 2021 roku odpowiedzialna jest również za  transformację cyfrową w grupie DB Cargo Polska.

Aktywnie działa w ramach organizacji branżowych, będąc ekspertem ds. transportu kolejowego w Business Centre Club, od lat kieruje również pracami Komisji Logistyki w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo Handlowej.

Źródło: pl.dbcargo.com

Źródło tekstu: pl.dbcargo.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram