fbpx
Źródło: kgsok.pl

grudzień 2021

29

9:12:00

Straż Ochrony Kolei zapewni Bezpieczne przejazdy na Święta i „Sylwestra”

O bezpieczeństwo pasażerów podróżujących koleją na świąteczne spotkania oraz sylwestrową noc zadba Straż Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami innych służb.  Funkcjonariusze strzec będą  porządku publicznego w pociągach, na stacjach kolejowych oraz szlakach kolejowych.

Od 23.12.2021 r. do 07.01.2022 r. każdego dnia blisko 1 tys. funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei czuwać będzie, wspólnie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej, nad bezpieczeństwem podróżnych udających się  koleją na rodzinne spotkania lub świąteczny wypoczynek. Większa liczba patroli zapewniających bezpieczeństwo podróżnych pojawi się w pociągach pasażerskich oraz na stacjach kolejowych, zwłaszcza tam, gdzie spodziewany jest wzmożony ruch pasażerski. Szczególnym nadzorem zostaną objęte pociągi pasażerskie jadące na południe kraju oraz stacje kolejowe, ze wzmożonym ruchem pasażerskim. Straż Ochrony Kolei czuwać będzie, także nad bezpieczeństwem turystów i osób, które przyjadą pociągami, by spędzić Sylwestra i Nowy Rok w Zakopanem.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei będą obecni również  na szlakach kolejowych, strzegąc urządzeń, które odpowiadają za bezpieczne prowadzenie ruchu pociągów. W związku z trwającym kryzysem migracyjnym niezmiennie prowadzone będą także zintensyfikowane działania na obszarze kolejowym przy granicy z Białorusią przy wykorzystaniu sprzętu zapewniającego efektywne działania zarówno w dzień, jak i w nocy.

Przez całą dobę do dyspozycji podróżnych pozostaje numer alarmowy SOK: (22) 474 00 00.

Źródło tekstu: kgsok.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram