fbpx
Źródło: radio.kielce.pl

styczeń 2022

05

1:01:06

Gołuchów: zderzenie pociągu towarowego z ciężarówką. Nie żyje kierowca TIR-a.

Dzisiaj około godziny 10 w powiecie pińczowskim doszło do tragicznego wypadku z udziałem pociągu towarowego i ciężarówki. Kierowca TIR-a nie żyje, a maszynista pociągu został przewieziony do szpitala.

Do śmiertelnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Gołuchów. Pociąg towarowy zderzył się z przewożącym zboże samochodem ciężarowym. 

"Z pierwszych relacji ucznia maszynisty wynikało, że gdy elektrowóz mijał niestrzeżony przejazd bez rogatek, w jego tył uderzyła ciężarówka. Sprawiło to, że lokomotywa wraz z siedmioma pustymi wagonami wypadła z torów" – informował inspektor Artur Zagórski, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach.

"Zderzyły się pociąg towarowy i ciągnik siodłowy z naczepą cysterną, przewożący ładunek zboża. Uderzenie było tak silne, że ciężarówka rozpadła się na kilka kawałków. Kierowca był zakleszczony w jednym z nich. Nie była to kabina. Używając wyciągarki samochodowej, odciągaliśmy kolejne elementy, aż możliwe było wydobycie mężczyzny" – przekazywał z miejsca akcji dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pińczowie starszy kapitan Mateusz Tarka.

Według wstępnych informacji samochód nie zatrzymał się przed znakiem stop. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

"Teren jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby ratownicze. Obecnie ustalana jest skala uszkodzeń. Do akcji będą włączone służby techniczne ze specjalistycznym sprzętem. Wykolejona jest lokomotywa i siedem wagonów" – poinformowała Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Trasa kolejowa Chmielnik – Włoszczowice, po której prowadzony jest tylko ruch towarowy, jest czasowo nieprzejezdna. 

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram