fbpx
Źródło: infoiława.pl

styczeń 2022

05

10:01:10

Rudzienice: pociąg uderzył w auto, które utknęło na torach

Wczoraj (04.01) około godziny 20:00 w Rudzienicach doszło do wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym. Kobieta kierująca autem zdążyła opuścić pojazd przed uderzeniem pociągu.

We wtorek wieczorem pociąg relacji Szczecin-Olsztyn uderzył w samochód osobowy znajdujący się na torach. 

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 61-latka z nieustalonej przyczyny zjechała na torowisko i jej auto zawisło na torach. Próbowała przez kilka minut zjechać, ale nie udało się. Kiedy zobaczyła, że zamykają się rogatki, wyszła z pojazdu, dzięki czemu przeżyła" - powiedziała PAP st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Według policjantki Pani kierująca pojazdem, jak wynika z nagrania monitoringu, prawdopodobnie pomyliła tory z drogą, w którą chciała skręcić. 

"Osoby znajdujące się tuż przy przejeździe kolejowym próbowały jeszcze usunąć pojazd z torowiska, wówczas już nikt się w nim nie znajdował. Natomiast kobieta, która jechała tym samochodem, doznała szoku spowodowanego całym zdarzeniem. Właśnie jest jej udzielana pomoc medyczna. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał" — powiedział st.kpt. Krzysztof Rutkowski z iławskiej straży pożarnej.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram