fbpx
Źródło: alstom.com

styczeń 2022

07

8:01:00

Alstom zapewni pełną obsługę serwisową floty metra w Bukareszcie

Alstom i Metrorex, operator sieci metra w Bukareszcie, podpisali kontrakt na usługi serwisowe na okres 15 lat, po rozstrzygnięciu przetargu publicznego. Całkowita wartość kontraktu wynosząca 500 mln euro opiera się na szacunkowej liczbie kilometrów przejechanych przez pociągi. Usługi w momencie podpisania umowy obejmują konserwację zapobiegawczą i naprawczą oraz remonty dla łącznej floty 82 pociągów.

"Dzięki tej nowej długoterminowej umowie Alstom będzie świadczyć usługi serwisowe dla metra w Bukareszcie przez kolejne 15 lat. Ta najnowsza umowa z Metrorex jest dowodem zaufania naszych klientów do naszych usług i jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani jako długoterminowy partner serwisowy. Obecnie Alstom ma na całym świecie ponad 50 umów serwisowych na okres 20 lat lub dłużej, obejmujących ponad 35 000 pojazdów. Jesteśmy zobowiązani do świadczenia usług serwisowych na najwyższym poziomie, aby zapewnić pasażerom bezpieczne, niezawodne i komfortowe podróże" – powiedział Gian Luca Erbacci, prezes regionu Alstom Europe.

Alstom świadczy nieprzerwane usługi serwisowe dla taboru Metrorex od 2004 roku, przeprowadzając remonty zarówno nowych, jak i starych flot. Firma wykonała ponad 60 różnego rodzaju remontów przez cały okres eksploatacji pociągów, poprawiając zarówno ich osiągi, jak i komfort pasażerów. 82 pociągi o łącznej liczbie 492 wagonów przejeżdżają średnio 8,5 mln km rocznie. Przy pracach konserwacyjnych pracuje ponad 350 osób. 

Po dostawie nowych pociągów dla linii metra 5 w wyniku rozstrzygniętego w ubiegłym roku przetargu flota zostanie uzupełniona o co najmniej 13 nowych pociągów Alstom Metropolis począwszy od 2023 roku, a umowa serwisowa zostanie rozszerzona na ten dodatkowy tabor, przy czym dodatkowe miejsca pracy do utworzenia.

Alstom jest światowym liderem usług serwisowych, zatrudniającym około 15 000 pracowników Alstom pracujących w operacjach serwisowych w ponad 40 krajach.

Alstom działa w Rumunii od prawie 30 lat i jest liderem na rynku rozwiązań w zakresie elektryfikacji i sygnalizacji kolejowej. Firma odpowiada za wdrażanie rozwiązań sygnalizacyjnych lub elektryfikacyjnych na ponad 75% północnej odnogi korytarza kolejowego Ren-Dunaj w Rumunii. Pierwsze rozwiązanie sygnalizacji miejskiej CBTC w kraju jest wdrażane przez Alstom na linii metra w Bukareszcie 5. W grudniu 2020 r. Alstom podpisał umowę na 13 pociągów metra, z opcją kolejnych 17, dla tej samej linii 5.

Źródło: alstom.com

Źródło: alstom.com/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram