fbpx
Źródło: bezpieczny-przejazd.pl

styczeń 2022

10

11:01:53

Bezpieczny przejazd: nagranie ku przestrodze

Bezpieczny-przejazd.pl opublikował nagranie ku przestrodze z niebezpiecznego zdarzenia z 4 stycznia 2022 r., do którego doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Rudzienice Suskie w województwie warmińsko-mazurskim.

Źródło: bezpieczny-przejazd.pl

Kierująca pojazdem, z nieustalonych przyczyn, wykonała manewr skrętu (sygnalizowany kierunkowskazem) podczas przekraczania przejazdu kolejowo-drogowego i w efekcie utknęła na torach blokując swoim pojazdem tor nr 1 szlaku Iława Główna - Rudzienice Suskie (linia kolejowa nr 353 Poznań Wchód - Korsze). W wyniku tak nieodpowiedzialnego zachowania doszło do zderzenia z pociągiem pasażerskim. Na szczęście żadna osoba nie znajdowała się w pojeździe w momencie zderzenia. Zabrakło „zimnej krwi” i chłodnej oceny sytuacji. Według dostępnych informacji żadna z osób będących świadkami tego zdarzenia nie skorzystała z Żółtej Naklejki PLK

Kampania Bezpieczny Przejazd przypomina, że na każdym przejeździe kolejowo-drogowym – również w Rudzienicach Suskich – umieszczone są Żółte Naklejki. Każda taka naklejka ma trzy ważne numery. To indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa położenie, numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie i zdrowie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać nieprawidłowości i awarie na przejazdach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu.

Skorzystanie z żółtej naklejki i kontakt z numerem alarmowym 112 m.in. gdy samochód został unieruchomiony między rogatkami, w przypadku zdarzenia na przejeździe lub dostrzeżenia przeszkody na torach, pozwala uniknąć najgorszego scenariusza i uratować życie.

Dzięki specjalnemu szybkiemu łączu możliwe jest wstrzymanie ruchu pociągów na linii kolejowej i wezwanie pomocy lub ograniczenie prędkości jazdy pociągów, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i korzystającym z przejazdów.

Źródło: youtube.com/
PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Pamiętajcie o możliwości skorzystania z  #ŻółtaNaklejkaPLK, która może uratować życie! 

Źródło tekstu: bezpieczny-przejazd.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram