fbpx
Źródło: koleje-wielkopolskie.com.pl

styczeń 2022

10

10:01:11

KW: od 10 stycznia zmiany w kursowaniu pociągów

W związku z przesunięciem terminów prac torowych planowanych przez Zarządcę Infrastruktury PKP PLK rozkład jazdy Kolei Wielkopolskich został ponownie przeanalizowany wspólnie z Organizatorem pod kątem lepszego dostosowania do potrzeb pasażerów.

W wyniku przeprowadzonej analizy od dzisiaj (10.01) wprowadzono drobne korekty w rozkładzie jazdy Kolei Wielkopolskich na wybranych liniach. Zyskają na nich m.in. podróżni z Piły, którzy będą w stanie dotrzeć do Poznania na godzinę 8 rano. Ponadto niektóre kursy wydłużą swoją relację lub uzyskają skomunikowanie z innymi pociągami.

W rozkładzie jazdy Kolei Wielkopolskich zostaną wprowadzone następujące udogodnienia:

  • dodatkowy pociąg relacji Krotoszyn (4.14) – Jarocin (4.53), który będzie skomunikowany z pociągami POLREGIO relacji Ostrów Wlkp. – Jarocin (4.59) – Poznań Gł. (5.56) oraz Jarocin (5.22) – Kluczbork (7.23).
  • wydłużenie relacji pociągu, który do tej pory kursował z Krotoszyna 5.55 do Milicza 6.13, a po 10 stycznia rozpocznie jazdę w Jarocinie o godz. 05.15, dzięki czemu podróżni z Jarocina uzyskają możliwość przesiadki w Miliczu w kierunku Wrocławia.
  • zmiana godziny kursowania pociągu relacji Piła Gł. (6.05) – Poznań Gł. (7.53) na Piła Gł. (5.41) – Poznań Gł. (7.21), co pozwoli na dostosowanie przejazdu do porannych dojazdów do szkół.

Przewoźnik zachęca pasażerów, aby przed planowaną podróżą zapoznać się z rozkładem jazdy pociągów, który dostępny jest w zakładce Rozkład Jazdy.

Źródło tekstu: koleje-wielkopolskie.com.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram