fbpx
Źródło: Pkpcargo.com/Twitter.com

styczeń 2022

12

8:01:00

Grupa PKP CARGO rozwija własną sieć drogowych połączeń drobnicowych

PKP CARGO CONNECT GmbH- spółka należąca do Grupy PKP CARGO, uruchomi jeszcze w tym miesiącu sieć własnych połączeń drogowych drobnicowych na linii Bałtyk-Bałkany.

Przewozy będą realizowane między Polską, Estonią, Łotwą, Litwą, Węgrami, Słowenią, Chorwacją i Serbią. Inicjatywa spółki wynika z faktu, że rosnąca wymiana handlowa pomiędzy Polską a rynkami krajów bałtyckich i bałkańskich, wymaga od operatorów logistycznych poszukiwania nowych rozwiązań w transporcie ładunków i oferowania kompleksowej obsługi zarówno w realizacji przewozów FTL (duże ładunki), jak i w doładunkach i drobnicy. Dlatego też PKP CARGO CONNECT GmbH poszerzyła swoją ofertę o drogowy transport drobnicowy na trasie korytarza Trójmorza. Dzięki serwisowi paletowemu, który od stycznia będzie mógł realizować nawet najmniejsze zamówienia tj. od jednej do kilku palet, wzrosną możliwości transportu pojedynczych ładunków w dostawach międzynarodowych.

Głównymi hubami na linii drobnicowej realizowanej przez spółkę PKP CARGO CONNECT GmbH będzie Wilno i Budapeszt, skąd będą realizowane wszystkie dostawy do klientów końcowych. Z kolei na terenie Polski będą wykorzystywane 2 terminale przeładunkowe w Warszawie i Gliwicach.

Cały proces transportu towaru drobnicowego będzie realizowany w ciągu 3 dni na terenie Litwy, Polski i Węgier. Z kolei na  Łotwę, Estonię, Chorwację, Słowenię i Serbię przewóz będzie zajmował 4 dni. Klienci będą mogli korzystać nie tylko z oferty transportowej PKP CARGO CONNECT GmbH, ale również z usług przeładunkowych, magazynowania oraz usług celnych świadczonych przez spółkę.

"Nasza oferta połączeń drogowych dedykowana ładunkom drobnicowym skierowana jest bezpośrednio do producentów, którzy importują lub eksportują produkty w obszarze Trójmorza pomiędzy Bałtykiem a Bałkanami" - powiedział Łukasz Strzelecki, członek zarządu PKP CARGO CONNECT GmbH.

"Dzisiejsze obroty handlowe i dobra koniunktura sprzyjają rozwojowi biznesu, zwłaszcza tego międzynarodowego. Dlatego wychodzimy z naszą ofertą do krajowych firm i chcemy zachęcić do korzystania z nowej linii drobnicowej, która jest świetnym uzupełnieniem naszych możliwości transportu drobnicy z Polski do Niemiec oraz na Skandynawię. Dzięki tej usłudze chcemy rozwijać siatkę połączeń i jeszcze lepiej obsługiwać naszych obecnych i przyszłych Klientów, na których czekamy z naszą konkurencyjną ofertą  na rynku" - argumentuje Strzelecki.

Kontakt oraz pytania: spedycja.gmbh@pkpcc.com

Źródło tekstu: pkpcargo.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram