fbpx
Źródło: pesa.pl

styczeń 2022

12

9:01:25

Kolejny przewoźnik wybiera lokomotywy PESA

Rail Capital Partners w grudniu zakończyła negocjacje z PESA Bydgoszcz w sprawie dostaw kolejnej partii lokomotyw czteroosiowych. W rezultacie Spółka mogła spełnić oczekiwania swoich klientów poprzez dostawę pojazdów na początku 2022 r. kolejnych czterech nowoczesnych lokomotyw GAMA 111Ed z systemem dojazdowym Marathon.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że grono naszych Partnerów biznesowych stale się zwiększa, co świadczy o zaufaniu klientów  do świadczonych przez naszą Spółkę usług. Życzymy LTG Cargo Polska jak najwięcej sukcesów. Wierzymy, że nasza współpraca przyniesie każdej stronie wymierne korzyści i rozwój dla obu Spółek"  – podkreślił Ireneusz Kozłowski Prezes Zarządu RCP.

LTG CARGO jest największym operatorem kolejowym w krajach bałtyckich i ósmym co do wielkości przewoźnikiem w UE.

"Rozpoczęcie współpracy z RCP jest kolejnym krokiem i potwierdzeniem długofalowej strategii rozwoju Grupy LTG CARGO na rynku Polskim. Liczymy na rozszerzenie naszej współpracy w najbliższej przyszłości i realizację nowych projektów taborowych" –  powiedział Michał Szlendak Prezes Zarządu LTG CARGO Polska.

"Fakt, że LTG CARGO Polska wybrała lokomotywę produkcji PESA do realizacji swoich usług to powód do satysfakcji i potwierdzenie, że Gama z silnikiem dojazdowym doskonale odpowiada na potrzeby przewoźników. Liczymy na rozwój współpracy pomiędzy LTG CARGO i PESA w kolejnych projektach"  – powiedział Piotr Rościszewski Kierownik Sprzedaży PESA.

Gama Marathon to czteroosiowa lokomotywa elektryczna  ze spalinowym silnikiem manewrowym, dzięki któremu przewoźnicy nie potrzebują dodatkowych lokomotyw do prac manewrowych i rozładunkowych na niezelektryfikowanych odcinkach linii w portach czy na bocznicach towarowych. Silnik o mocy 5600 kW pozwala na bezproblemową obsługę wszystkich bocznic. Gama Marathon jest dopasowana do potrzeb użytkowników. Kabina, pulpit i zaplecze socjalne powstały przy udziale maszynistów i instruktorów. Uwzględniając potrzeby użytkowników, lokomotywa została wyposażona w toaletę i funkcjonalną kuchenkę (lodówka, mikrofalówka, czajnik bezprzewodowy).

Źródło tekstu: pesa.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram