fbpx
Źródło: intercity.pl

styczeń 2022

13

9:01:00

Na ferie zimowe z PKP Intercity

Już w najbliższy poniedziałek 17 stycznia 2022 roku rozpocznie się pierwsza tura zimowych ferii. Jako pierwsi z dwóch tygodni wolnego czasu skorzystają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ferie to idealny czas na białe szaleństwo na stokach narciarskich lub odwiedzenie innego miasta. W ofercie PKP Intercity można znaleźć wiele dogodnych połączeń, które to umożliwią.

Mieszkańcy województwa małopolskiego mogą już korzystać z bezpośrednich pociągów do zimowej stolicy Polski. Pociągi z i do Zakopanego kursują już od 22 grudnia, co jest dużym ułatwieniem dla podróżujących oraz tych, którzy zdecydowali się na przesiadkę w Krakowie. Aby zapewnić komfortowe podróże, oferta PKP Intercity na połączenia do Zakopanego będzie dostępna do 28 lutego. Na trasie Kraków - Zakopane do wyboru jest 5 połączeń dziennie, a najszybsze z nich, EIC Tatry, pokonuje ten odcinek w mniej niż 3 godziny.

W Bieszczady, pasażerów zabierze TLK Wetlina, ruszając z Krakowa i kończąc trasę w Zagórzu. Dodatkowo, dzięki wydłużonej w soboty i niedziele relacji, pociąg ten umożliwia krakowianom dojazd do Kotliny Kłodzkiej. Kraków i Jelenią Górę, skąd blisko w Karkonosze, łączą składy IC Mehoffer oraz TLK Sudety. Jeśli preferujemy łagodniejsze stoki Beskidu Sądeckiego, z Krakowa do Krynicy-Zdroju docierają pociągi TLK Karpaty, TLK Małopolska oraz IC Malinowski.

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mogą liczyć na ponad 50 pociągów PKP Intercity, które łączą m.in. Bydgoszcz czy Toruń z innymi miastami kraju, a ponad połowa to komfortowe składy kategorii IC. Wśród nich podróżni znajdą pociągi IC Halny oraz IC Witkacy, którymi w okresie ferii można dojechać do Zakopanego. Składem IC Kochanowski można wybrać się na wycieczkę do Warszawy czy Lublina. Dojazd do Trójmiasta zapewnią m.in. pociągi IC Piast, IC Bałtyk czy IC Heweliusz. Skład IC Jeziorak, kursujący na trasie Olsztyn – Wrocław, zapewni połączenie Inowrocławia, Torunia i Kowalewa Pomorskiego z Dolnym Śląskiem oraz Warmią.

TLK Bory Tucholskie w relacji Kostrzyn – Gdynia zapewnia połączenie Gorzowa Wielkopolskiego z Trójmiastem, a wysiadając w Chojnicach, można odwiedzić Park Narodowy Bory Tucholskie. TLK Zamoyski w wydłużonej relacji połączy Gorzów Wielkopolski z Lublinem i Toruniem. Mieszkańcy Zielonej Góry mogą skorzystać z pociągu IC Wawel, którym dojechać można do Przemyśla, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia oraz stolicy naszych zachodnich sąsiadów – Berlina.

Mieszkańcy Kielc, Jędrzejowa i Skarżyska-Kamiennej dojadą do Zakopanego pociągiem IC Karłowicz. Chcąc pojechać na wycieczkę do Warszawy, Krakowa lub Olsztyna, do wyboru mamy składy IC Sienkiewicz, IC Orłowicz, IC Żeromski oraz IC Kolberg. Bezpośrednim pociągiem dojedziemy też do Wrocławia, Lublina czy Katowic.

Mieszkańcy województwa wielkopolskiego mogą liczyć na dogodną komunikację z największymi miastami kraju. W nowym rozkładzie jazdy 80% połączeń jest obsługiwanych komfortowymi składami kategorii EIC oraz IC. W szerokiej ofercie znajdziemy połączenia Poznania z Wrocławiem, Trójmiastem, Warszawą czy Krakowem. Dojazd do Zakopanego zapewnia pociąg IC Podhalanin, który zatrzymuje się m.in. w Poznaniu, Jarocinie i Ostrowie Wielkopolskim oraz IC Halny z postojami m.in. w Poznaniu i Lesznie. Chętni na zimowy wyjazd nad Bałtyk mogą skorzystać m.in. z pociągów IC Przemyślanin i IC Szyndzielnia, które zapewniają mieszkańcom Poznania i Piły połączenie do Ustki. Mieszkańcy Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Krotoszyna mogą wybrać się na wycieczkę do Warszawy lub Wrocławia korzystając ze składu IC Łużyce.

Multiprzejazdy w środku tygodnia i większe obniżki na bilety promocyjne

Ferie zimowe to dobry czas, aby skorzystać z nowej oferty Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max, która będzie dostępna od 13 stycznia br. Będzie ona obowiązywała od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i umożliwi dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd będzie można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie - 396 zł.

Również 13 stycznia zaczną obowiązywać większe obniżki na bilety promocyjne. Dotychczasowe rabaty 10%, 20% i 30% w ofercie „Wcześniej”, obowiązującej w pociągach kategorii IC i TLK, oraz w dostępnej w pociągach EIP i EIC ofercie „Promo”, zwiększają się i będą wynosić teraz 15%, 30% i 45%. Należy również pamiętać, że we wszystkich pociągach PKP Intercity osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą mniej niż wynosi ich cena bazowa. Na 51% ulgę mogą liczyć studenci do ukończenia 26. roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35. roku życia. Natomiast uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37% ulgą na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Bezpieczne zimowe podróże

PKP Intercity zapewnia, że jest przygotowany do zapewnienia sprawnych i bezpiecznych podróży, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Przewoźnik przygotował i rozmieścił na najważniejszych stacjach rezerwowe lokomotywy i wagony. Dodatkowo wszystkie składy, które wyjeżdżają na tory, są po sezonowych przeglądach technicznych. Przygotowane do okresu zimowego są także stacje postojowe i obiekty obsługi technicznej taboru.

Źródło tekstu: intercity.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram