fbpx
Źródło: Good_Design_Awards_

styczeń 2022

16

9:01:00

Klasa TEM23 z nagrodą Good Desing

Firma Transmashholding (TMH) drugi rok z rzędu zdobyła międzynarodową nagrodę Good Desing w dziedzinie projektowania przemysłowego i graficznego w kategorii Transport. Nagrodę otrzymał projekt koncepcji konstrukcji czteroosiowej lokomotywy manewrowej z podwójnym napędem spalinowym - TEM23. 

Źródło: Good_Desing_Award

TEM23 to koncepcja lokomotywy manewrowej TMH opracowana jako część zunifikowanej platformy. Jego skoncentrowany na człowieku charakter jest przykładem tego, co musi reprezentować przyszły transport.

W ruchliwych węzłach komunikacyjnych i na terenach przemysłowych TEM23 służy temu samemu celowi, jakim jest ułatwienie i usprawnienie życia ludzi. Konstrukcja oparta na platformie stoi za elastycznym podejściem do spełniania wymagań klientów, podczas gdy modułowość umożliwia unowocześnienie lokomotywy podczas pracy poprzez wymianę przestarzałych komponentów, co pozwala na utrzymanie szczytowej wydajności lokomotywy. 

Klasa TEM23 została opracowana we współpracy z Narodowym Centrum Wzornictwa Przemysłowego i Innowacji 2050.LAB. Ten potężny, ekonomiczny i inteligentny pojazd wprowadza nową generację zunifikowanej platformy lokomotyw manewrowych TMH.

Od momentu złożenia wniosku o nagrodę koncept Class TEM23 stał się prawdziwym produktem – pierwszą lokomotywą marki TMH na bazie DNA marki. Sama koncepcja marki DNA również zdobyła autorytatywną nagrodę - Good Desing 2020. Koncepcyjny Class TEM23 został oceniony jako jeden z najlepszych w kategorii Transport, wśród innych zwycięzców, wśród których znajdują się Ferrari, Hyundai i Mitsubishi.

Good Design, prestiżowy światowy program nagród w dziedzinie projektowania przemysłowego i graficznego, powstał w 1950 roku. Organizatorami programu są Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz European Centre for Architecture, Art, Design and Urban Studies.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram