fbpx
Źródło: bezpieczny-przejazd.pl

styczeń 2022

17

11:01:10

Bezpieczny przejazd: rusza nowa kampania medialna

Bezpieczny-przejazd.pl 17 stycznia startuje z nową medialną odsłoną kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”! Promuje ją nowy spot, którego hasłem przewodnim jest głos rozsądku: „Może ten głos jest jeszcze zbyt cichy? Ale zabrzmi donośniej, kiedy będzie nas więcej…”. Kampania ma na celu podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego i zminimalizowanie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Źródło: bezpieczny-przejazd.pl

Każdy błąd uczestnika ruchu drogowego na przejeździe kolejowo-drogowym może mieć tragiczne skutki, tym bardziej że droga hamowania rozpędzonego pociągu wynosi nawet 1300 m, czyli – praktycznie rzecz ujmując – 13 długości boiska piłkarskiego. Mimo że wypadki tego rodzaju stanowią mniej niż 1% wszystkich wypadków komunikacyjnych, to wciąż zbyt dużo. Zawsze bowiem oznacza to ofiary, dramaty osobiste, utrudnienia w ruchu drogowym lub ogromne koszty. Już od 17 lat PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują kampanię społeczną prowadzącą do poprawy bezpieczeństwa na przejściach i przejazdach kolejowo-drogowych. Czas na nową odsłonę!

Tym razem, w spocie video, Bezpieczny przejazd zachęca wszystkich do dołączenia do kampanii! Jako #AmbasadorkaBezpieczeństwa lub #AmbasadorBezpieczeństwa będziesz mógł zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych na przejazdach kolejowo-drogowych. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Niech grupa Ambasadorek i Ambasadorów rośnie w siłę!  Posłuchaj głosu rozsądku!

Źródło tekstu: bezpieczny-przejazd.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram