fbpx
Źródło: alstom.com

styczeń 2022

19

8:01:00

Alstom: nowy Dyrektor Zarządzający na Polskę, Ukrainę i Kraje Bałtyckie

Alstom, największy producent transportu kolejowego w Polsce, powołał Sławomira Cyzę na stanowisko CEO i Dyrektora Zarządzającego Alstom w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich. 

Sławomir Cyza będzie odpowiedzialny za zarządzanie organizacją Alstom w każdym kraju i będzie odgrywał kluczową rolę w dalszej integracji firmy po połączeniu z Bombardier Transportation w styczniu 2021 r. Ta nominacja wzmacnia koncentrację i zaangażowanie Alstomu na rzecz bardziej lokalnego i zrównoważonego rozwoju biznesowego oraz obecność przemysłowa w tych strategicznie ważnych krajach, Polska jest dla Alstom jednym z największych krajów na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

"Sławomir jest związany z Alstomem i branżą kolejową od ponad 10 lat i nadzorował kilka przekształceń firmy, które okazały się skuteczne i udane. Wierzę, że jego bogate doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym, a także planowanie strategiczne i koncentracja na pracownikach wraz z unikalnymi umiejętnościami i cechami osobistymi pozwolą mu na dalszy wzrost naszego zasięgu handlowego i operacyjnego w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich – priorytetowych rynkach dla Alstom" - powiedział Antonio Moreno, Dyrektor Zarządzający Alstom na Europę Środkową i Wschodnią.

Sławomir Cyza jest związany z Alstomem od ponad 10 lat, najpierw jako Dyrektor HR na Polskę i Alstom Konstal Site w Chorzowie, a później jako Dyrektor HR dla klastra Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Buduje organizację Alstom w całym klastrze CEE obejmującym 17 krajów. Pełnił również funkcję Członka Zarządów kilku podmiotów prawnych Alstom. Przez lata Sławomir Cyza kierował wieloma przełomowymi projektami, które obejmowały zmiany organizacyjne na dużą skalę w Polsce i innych krajach klastra.

"Jestem dumny, że jestem częścią Alstomu, największego producenta branży kolejowej w Polsce i jednego z kluczowych graczy na rynku mobilności na świecie. Przed nami różne możliwości w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich. Nieustannie będziemy dążyć do innowacji, zwłaszcza w obszarach rozwiązań wodorowych, szybkich pociągów i cyfryzacji. Jestem przekonany, że z doświadczonym zespołem profesjonalistów, know-how i kompleksową ofertą Alstomu z powodzeniem wykorzystamy wszystkie szanse rynkowe w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich" – powiedział Sławomir Cyza, nowy CEO i Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie. i kraje bałtyckie.

Polska, Ukraina i kraje bałtyckie są częścią klastra Alstom na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE). Alstom w Polsce jest gospodarzem centrali Alstom w Europie Środkowo-Wschodniej, a Alstom w Polsce zatrudnia około 4000 osób w 11 lokalizacjach. Alstom jest największym producentem i eksporterem numer jeden w branży kolejowej w Polsce.

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram