fbpx
Źródło: Facebook OSP Pruszyn

styczeń 2022

19

1:01:57

Siedlce: wypadek na przejeździe kolejowym. Uszkodzone dwa pociągi osobowe.

Dzisiaj około godziny 8:30 doszło do niebezpiecznego wypadku na przejeździe kolejowym na terenie gminy Siedlce. Według wstępnych informacji nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 

Ruch na linii kolejowej Siedlce-Białystok został wstrzymany po tym jak samochód ciężarowy prawdopodobnie w wyniku oblodzenia drogi nie dał rady zjechać z przejazdu kolejowego, przez co doszło do kolizji z pociągiem PKP Intercity Białystok – Warszawa „Żubr”. Lokomotywa pociągu Intercity została uszkodzona i wykoleił się przód pojazdu. Kierowca samochodu zdążył wcześniej opuścić samochód.

Do zdarzenia doszło w momencie mijania składu Intercity przez pociąg Polregio. Skład Polregio został również uszkodzony. Według wstępnych informacji nikt z podróżnych i obsługi pociągów nie został poszkodowany. Zarówno kierowca ciężarówki jak i maszyniści składów byli trzeźwi.

Wypadek spowodował spore utrudnienia w ruchu. Polskie Linie Kolejowe wprowadziły zmiany w komunikacji na linii Siedlce-Białystok.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram