fbpx
Źródło: Instagram @FRANCIS_BOURGEOIS43

styczeń 2022

24

12:01:03

Francis Bourgeois - ‘tropiciel pociągów’

Francis Bourgeois to 21-latek, który jest znany ze swojej pasji do pociągów. Nagrywa filmiki z przejazdów pociągów i wstawia je na Instagram i Tik Toka, gdzie na pierwszej platformie ma już 1,3 mln fanów, a na drugiej zebrał już ponad 2,2 mln obserwujących. Dzięki swojej pasji nazywany jest ‘angielskim tropicielem pociągów’.

Źródło: highsnobiety.com

Francis Bourgeois, prywatnie Luke Nicolson, pochodzi z Harlesden w zachodnim Londynie, a jego przygoda z pociągami zaczęła się zaledwie w wieku 4 lat. Jego ulubionym zajęciem po szkole było obserwowanie pociągów na stacji kolejowej Willesden Junction, które po powrocie do domu rysował z pamięci. Kiedy zaczął uczęszczać do gimnazjum, starał się ukrywać swoją pasję do kolei, ponieważ nie chciał odstawać od swoich rówieśników, a ci nie popierali jego hobby. 

"Robię teraz te filmy, aby móc odzyskać moją miłość do pociągów" – wyjaśnił Bourgeois w odpowiedzi TikTok na pytania użytkowników. "Kiedyś czułem, że muszę kupić buty air max i iść na siłownię, aby dopasować się do wszystkich". - dodał.

W roku 2020 podczas pandemii Francis zaczął nagrywać Tik Toki, które ukazywały ‘złapane’ podczas trasy pociągi. Jego entuzjazm i pasja szybko zdobyła rzeszę fanów, a jego filmiki zdobyły już ponad 37 mln polubień. 

@francis.bourgeois

PART 2: Duchess of Sutherland pulling away from Gloucester station! @ryan.windridge #trains #trending #fyp

♬ original sound - Francis Bourgeois

Francis dzięki swojej miłości do kolei zaczął być rozpoznawalny. W październiku 2021 pojawił się w programie “This Morning” w dzienniku ITV, a ostatnio na jego kanale pojawił się film z udziałem piosenkarza Joe Jonas’a, który ‘polował’ na pociągi razem z Francisem. 

W styczniu 2022 r. Bourgeois został ambasadorem marki dla GB Railfreight, a teraz młody pasjonat zagrał w kampanii Gucci we współpracy z The North Face. 

Reklama North Face x Gucci przedstawia Francisa, który żyje swoim najlepszym życiem jako konduktor w pociągu, witając grupę narciarzy na wysokich obcasach w puchowych kurtkach z monogramem w stylu lat 90. i odważnych, wyrazistych kolorach na pokładzie wycieczki Summit Ascent Services.

Francis Bourgeois spełnia się w swojej pasji i zaraża nią innych. Robi to co kocha i jak sam mówi: 

"To nie jest fajne hobby, więc nie upubliczniłem tego zbytnio i myślę, że dawanie innym ludziom mocy, aby mogli czuć się pewni siebie, jest dla mnie czymś wyjątkowym".

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram