fbpx
Źródło: pkpenergetyka.pl

styczeń 2022

26

12:01:00

PKP Energetyka: po raz czwarty z tytułem TOP Employer

W czwartek 20 stycznia, podczas uroczystej gali, PKP Energetyka po raz czwarty zdobyła prestiżowy tytuł TOP Employer przyznawany najlepszym pracodawcom w Polsce. Certyfikację prowadził TOP Employers Institute, który w procesie oceny bierze pod uwagę takie obszary jak: poszukiwanie talentów, strategię HR, szkolenia i rozwój czy budowę różnorodnego miejsca pracy.

W obecnej edycji badania PKP Energetyka uzyskała 80,88% i w ten sposób poprawiła zeszłoroczny wynik prawie o 4 punkty procentowe. Obszarami, w których PKP Energetyka zanotowała największy postęp, jest budowa przyjaznego miejsca pracy (well-being)  [przyrost o 22%],  rozwój kariery [przyrost o 17%] oraz przywództwo [przyrost o 11%].

"Dziękuję wszystkim Pracownikom PKP Energetyka - certyfikat TOP Employer to Wasza nagroda i Wasza zasługa, jestem z niej dumna. Bardzo się cieszę, że po raz czwarty z rzędu, nasze działania zostały docenione przez ekspertów i znaleźliśmy się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Przyznany tytuł jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem do budowy bardziej atrakcyjnego miejsca pracy każdego dnia" – powiedziała Beata Górniak, członek zarządu PKP Energetyka

Top Employers Institute to globalny autorytet w zakresie badania środowiska pracy. Instytut certyfikował dotychczas ponad 1 857 organizacji w 123 krajach.

Certyfikacja polega na ocenie 600 praktyk wdrożonych w firmie, dotyczących tworzenia stabilnych i przyjaznych warunków pracy, procesów zatrudniania, wdrażania, motywowania i rozwoju pracowników.

"Pomimo trudnego roku, który podobnie jak ubiegły, z pewnością wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, PKP Energetyka udowodniła, że w dalszym ciągu priorytetem dla niej jest utrzymanie doskonałych praktyk HR. Stawiając czoła wyzwaniom zmieniającego się świata pracy pozytywnie wpływa na życie swoich pracowników. Cieszymy się, że możemy wspólnie świętować i gratulujemy organizacjom, które w tym roku otrzymały certyfikat Top Employers w swoich krajach" – skomentował David Plink, CEO Instytutu Top Employers.

Źródło tekstu: pkpenergetyka.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram