fbpx
Źródło: cpk.pl

styczeń 2022

28

1:01:06

CPK: intensywny dialog o lokalizacji lotniska z mieszkańcami

Blisko dwustu mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki uczestniczyło w zdalnym spotkaniu, które zorganizowała spółka CPK. Rozmawiano o preferowanym obszarze lokalizacji Portu Solidarność, Programie Dobrowolnych Nabyć oraz kwestiach prawnych.

Zgodnie z zapowiedziami w połowie grudnia spółka CPK opublikowała preferowany obszar lokalizacji Portu Solidarność. Informacje te zostały zawarte w liście do mieszkańców, który dotarł do każdego gospodarstwa domowego na wskazanym terenie. Eksperci spółki przybyli na miejsce posiedzenia Rady Społecznej, które ostatecznie – z winy organizatorów – nie odbyło się.

Spółka CPK zorganizowała spotkanie online, podczas którego przedstawiciele CPK przekazali najważniejsze informacje dotyczące inwestycji. Wydarzenie odbyło się w formie zdalnej, dzięki czemu każdy zainteresowany mógł bez zakłóceń wysłuchać przedstawicieli spółki i zadać pytania. Mieszkańcy chętnie skorzystali z tej możliwości – zdalne zebranie śledziła blisko 200-osobowa publiczność, która zadała ok. 150 pytań.

"Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w spotkaniu. Dzisiejsze wydarzenie najlepiej pokazuje, że spokojna i merytoryczna rozmowa to najlepszy sposób na efektywną komunikację, która przynosi korzyści obu stronom. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu spotkania – to postęp w relacji ze społecznością lokalną. Oczywiście kontynuujemy dialog – myślimy o następnych krokach i już niebawem przedstawimy kolejne informacje. Mamy nadzieję, że takie zdarzenia jak niedoszłe posiedzenie Rady Społecznej w grudniu już się nie powtórzą". - powiedziała Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji w Spółce CPK.

Podczas spotkania eksperci spółki przedstawili preferowany obszar lokalizacji Portu Solidarność – omówili kryteria wyboru oraz analizowane warianty. Zaprezentowano także korzyści związane z udziałem w Programie Dobrowolnych Nabyć (PDN) oraz propozycję renty dla osób sprzedających nieruchomość i kończących działalność rolniczą. Przybliżone zostały również kwestie organizacji badań terenu, badań środowiskowych i ich podstawy prawne oraz przedstawiono informacje o zasobach wód podziemnych i powierzchniowych, oraz omówiono kwestie związane z gospodarowaniem wodą na terenie inwestycji.

CPK przypomina, że niezależnie od innych form komunikacji spółki, wciąż dostępna jest infolinia, pod którą mieszkańcy mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania w zakresie lokalizacji Portu Solidarność. Infolinia jest dostępna pod numerem +48 539 188 159 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Dodatkowo mieszkańcy mogą zadawać pytania lub umawiać się na spotkania indywidualne za pomocą adresu lokalizacja@cpk.pl.

Źródło tekstu: cpk.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram