fbpx
Źródło: alstom.com

styczeń 2022

28

12:01:29

Railpool: Alstom dostarczy nowe lokomotywy Traxx

Alstom otrzymał zamówienie od wiodącej europejskiej firmy leasingowej Railpool na dostawę 15 lokomotyw Traxx. Ponadto istnieje również opcja na pięć dodatkowych jednostek. Wyprodukowane w zakładach Alstom w Kassel (Niemcy) i Vado Ligure (Włochy), 15 lokomotyw Traxx jest przeznaczonych do użytku w Norwegii, Szwecji i we Włoszech.

"Zamówienie tych 15 lokomotyw zwiększy naszą flotę lokomotyw Traxx do ponad 250, co podkreśla naszą wieloletnią, ścisłą współpracę z Alstom. Cieszymy się również, że możemy zaoferować naszym klientom w Skandynawii i we Włoszech dodatkowe, nowoczesne lokomotywy wraz z naszą sprawdzoną koncepcją full service. Wszystkie lokomotywy będą wyposażone w sprawdzoną funkcję Last Mile, która znacznie rozszerzy zakres zastosowań naszych lokomotyw". - powiedział Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool.

"Railpool jest jednym z naszych największych klientów w sektorze lokomotyw, z którym łączy nas długa i owocna współpraca. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do zwiększenia wydajności i zrównoważonego transportu towarowego w Europie Północnej i Południowej dzięki tym dodatkowym lokomotywom Traxx na rynek włoski, norweski i szwedzki". - dodał, Kevin Cogo, szef Traxx Locomotive w Alstom.

Platforma Traxx 3 to najnowocześniejsza platforma dla lokomotyw czteroosiowych w Europie. Trzy modele, Traxx AC3, Traxx MS3 i Traxx DC3, oferują pomocniczy silnik wysokoprężny do pokonywania niezelektryfikowanych sekcji z opcjonalną funkcją Last Mile. Z ponad 2400 sprzedanymi pojazdami, lokomotywy Traxx są najbardziej udaną platformą w Europie.

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram