fbpx
Źródło: wkd.com.pl

styczeń 2022

28

10:01:00

WKD zachęca do spędzania ferii zimowych aktywnie

Już za kilka dni rozpoczynają się ferie na Mazowszu. Ci, którzy zostaną w domu,nie muszą się nudzić. Dla wszystkich młodych miłośników kolei, Warszawska Kolej Dojazdowa przygotowała kilka propozycji uatrakcyjnienia wypoczynku w mieście, m.in. konkurs „Alfabet dobrych manier” czy kalendarz wydarzeń „SIĘ dzieje”.

Okres ferii zimowych to czas odpoczynku i regeneracji, ale także aktywnego wypoczynku i wzmożonych podróży do miejsc oferujących ciekawe spędzanie ferii. Warszawska Kolej Dojazdowa, żeby uatrakcyjnić uczniom czas wolny od zajęć w szkole, zachęca do twórczego spędzania ferii i zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na komiks pt. Alfabet dobrych manier, o tematyce związanej z kulturalnym zachowaniem podczas podróży. Komiks może być wykonany dowolną techniką plastyczną i powinien zostać przesłany najpóźniej do 13.02.2022 r. Na zwycięzców czekają nagrody!

W kalendarzu pn. „SIĘ dzieje” przygotowanym przy współpracy lokalnych ośrodków i instytucji kultury można znaleźć ciekawe wydarzenia i imprezy, które pozwolą dobrze się bawić, rozwijać pasje i talenty a przy tym aktywnie i przyjemnie spędzić czas. Kalendarz „SIĘ dzieje” dostępny jest [TUTAJ].

Dla lubiących odkrywać ciekawe historie oraz słuchać ekscytujących opowieści o dawnych czasach, interesujących ludziach i wydarzeniach, które miały wpływ na rozwój WKD oraz miejscowości położonych wzdłuż linii EKD/WKD, w każdą środę i niedzielę czeka Izba Tradycji EKD/WKD. W Izbie Tradycji EKD/WKD można zobaczyć również wiele eksponatów w tym pojazdy, które jeździły kiedyś po torach kolejki, jak np. najcenniejszy w zbiorach - wagon serii EN80 z roku 1927 czy riksze EKD, które woziły pasażerów w czasie II wojny światowej po ulicach Warszawy.

Aby dojechać na wydarzenia kulturalne i nie tylko odbywające się w miejscowościach położonych niedaleko linii kolejowej WKD, czy do Izby Tradycji EKD/WKD, WuKaDka na okres ferii zimowych wprowadziła tzw. przejazdy rodzinne. Oferta obowiązuje od 28.01.2022  r. (od godziny 15:00) do 13.02.2022 r. (do godziny 24:00). Szczegółowe informacje dotyczące tej oferty można znaleźć [TUTAJ]

Źródło tekstu: wkd.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram