fbpx
Źródło: alstom.com

luty 2022

02

8:02:00

Alstom dostarczy belgijskiemu SNCB do 50 elektrycznych lokomotyw pasażerskich Traxx

Alstom podpisał umowę ramową na dostawę do 50 lokomotyw elektrycznych Traxx trzeciej generacji dla belgijskiego Société Nationale des Chemins de Fer Belges (SNCB) do użytku w ramach usług pasażerskich. Pierwsze stałe zamówienie o wartości około 120 mln euro obejmuje projekt, produkcję i homologację 24 lokomotyw. Dostawy mają rozpocząć się w 2026 roku. 

Te nowe lokomotywy będą wykorzystywane do podróży krajowych i transgranicznych w zelektryfikowanych sieciach w Belgii, Holandii, Luksemburgu i Niemczech, w tym na wielu liniach dużych prędkości. Są przeznaczone do użytku z różnymi elektryfikacjami systemów w różnych krajach i są wyposażone w system sygnalizacji ETCS, a także wszystkie wymagane konwencjonalne systemy sygnalizacji.

"Chcielibyśmy podziękować firmie SNCB za zaufanie do naszych rozwiązań transportowych. Lokomotywa Traxx to najbardziej zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności w swojej kategorii, które może pochwalić się sprawdzoną niezawodnością i zoptymalizowanym cyklem konserwacji" – powiedział Bernard Belvaux, dyrektor zarządzający Alstom Benelux.

Rozwój tej nowej generacji lokomotyw opiera się na sprawdzonym sukcesie platformy Traxx. W ciągu ostatnich 20 lat na całym świecie sprzedano ponad 2400 sztuk. Zostały zatwierdzone w 20 krajach i pokonują roczny dystans ponad 300 milionów kilometrów. W krajach Beneluksu prawie 280 lokomotyw Traxx jest już w eksploatacji komercyjnej.

Lokomotywa Traxx trzeciej generacji zapewnia zwiększoną wydajność operacyjną: porusza się z prędkością 200 km/h, zapewnia zwiększoną elastyczność i spełnia najnowsze wymagania standardów bezpieczeństwa TSI. Charakteryzuje się również wyższą wydajnością energetyczną, a odstępy między konserwacjami zostały wydłużone o 33%, aby poprawić dostępność i zmniejszyć obciążenie konserwacyjne.

Nowa lokomotywa Traxx została zaprojektowana w zakładzie Alstom w Mannheim i jest produkowana w zakładzie w Kassel (Niemcy). Wózki są dostarczane przez zakład Siegen (Niemcy), a konstrukcje nadwozia produkowane są we Wrocławiu (Polska). Zakład Alstomu w Charleroi zapewni krajowe systemy sygnalizacji dla czterech krajów oraz system ETCS poziomu 2.

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram