fbpx
Źródło: Koleje Mazowieckie

luty 2022

03

9:02:00

Koleje Mazowieckie: podróżni znów wybierają kolej

Transport kolejowy wciąż  odczuwa skutki pandemii, jednak powoli  zwiększa się liczba osób podróżujących koleją. W 2021 r. z usług przewozowych Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 47 mln podróżnych.

Pomimo trudności, z jakimi boryka się transport publiczny w związku z panującą pandemią, 

w tym zmianą trybu pracy i nauki na zdalny, wynik przewozowy spółki w ubiegłym roku poprawił się w porównaniu z rokiem 2020, kiedy z podróży pociągami Kolei Mazowieckich skorzystało niecałe  42 mln podróżnych. 

"Miniony rok dla nas, jako przewoźnika kolejowego, był pełen wyzwań, jednak uzyskaliśmy wynik przewozowy wyższy niż w roku poprzednim. Mamy ponad 19 proc. udziału w rynku pasażerskich przewoźników kolejowych pod względem liczby przewiezionych pasażerów i tym samym zajmujemy drugie miejsce w kraju. Duża w tym zasługa pracowników spółki, którzy nie ustają w dbaniu przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżnych. Pociągi Kolei Mazowieckich  są kompleksowo czyszczone i dezynfekowane.  Dodatkowo poszerzamy naszą flotę o kolejne nowoczesne pojazdy FLIRT, które zapewniają wysoki komfort podróży" - powiedział Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Źródło tekstu: mazowieckie.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram