fbpx
Źródło: mazowieckie.com.pl

luty 2022

05

10:02:00

Koleje Mazowieckie: podsumowanie 30. Finału WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był po prostu wyjątkowy. W tym roku Orkiestra zagrała pod hasłem „Przejrzyj na oczy".  Zebrane środki pozwolą zapewnić najwyższe standardy w okulistyce dziecięcej. W trakcie Finału kwestowało blisko 1700 sztabów. Do tej pory udało się zebrać ponad 136 milionów złotych.

Koleje Mazowieckie podobnie jak w poprzednich latach zostały oficjalnym przewoźnikiem WOŚP, a na aukcjach można było licytować m.in. przejazd w kabinie „Babci”, czyli najstarszego czynnego ezt EN57, dzień w dyspozyturze czy szkolenie na symulatorze. W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się m.in. wspomniany przejazd w kabinie „Babci”, zwiedzanie zaplecza technicznego KM oraz szkolenie na symulatorze pojazdu FLIRT ER160. Łącznie udało się zebrać blisko 15 tysięcy złotych.

Specjalnie z okazji jubileuszowego Finału pracownicy KM nagrali piosenkę. Ponadto delegacja kolejarzy była obecna w studio WOŚP, gdzie Bogusława Pogorzelska wręczyła na pamiątkę Jurkowi Owsiakowi własnoręcznie wykonaną na szydełku kierowniczkę pociągu. [SPRAWDŹ]

Pracownicy KM mają serca skore do pomocy.  Wśród nich są: uczestnicy Wirtualnego Biegu „Policz się z cukrzycą!”,  wolontariusze WOŚP, a także wszyscy kolejarze, którzy w tym dniu pełnili służbę na swoich posterunkach m.in. kierownicy pociągu, kasjerzy czy pracownicy call center, którzy jak zwykle z uśmiechem na twarzy służyli swoją pomocą.

Źródło tekstu: mazowieckie.com.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram