fbpx
Źródło: sochaczew.stacjamuzeum.pl

luty 2022

09

9:02:43

Karnawał na wąskim torze 2022

W związku z trwającym karnawałem i feriami zimowymi Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na „Karnawał na wąskim torze 2022”. Wydarzenie, zaplanowane na sobotę, 12 lutego br., odbędzie się w ramach programu „Ferii z wąskotorówką 2022”. Jest to zarazem kolejne przedsięwzięcie zorganizowane w ramach obchodów stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej. 

Tegoroczna odsłona imprezy w związku z trwającymi obostrzeniami pandemicznymi i z uwagi na bezpieczeństwo gości muzeum będzie miała nieco inny charakter, ponieważ został odwołany bal karnawałowy dla najmłodszych “Roztańczona ciuchcia”. Główna część wydarzenia rozpocznie się dwoma przejazdami pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy. 

Po powrocie z krótkiej wycieczki na wszystkich będą czekały dodatkowe muzealne atrakcje, które zostały zaaranżowane w budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego. Mamy nadzieję, że umilą one czas zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom, wprowadzając wszystkich w karnawałowy klimat. Najmłodszych zapraszamy zatem na karnawałowe warsztaty plastyczne, w których trakcie zapoznają się m.in. ze sztuką scrapbookingu. Najmłodsi wykonają tą metodą kolejowe karty z pozdrowieniami lub karty związane z jubileuszem 100-lecia sochaczewskiej wąskotorówki, które będą następnie prezentowane na muzealnej wystawie.

Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł również skleić kartonowe modele sochaczewskich lokomotyw. Do dyspozycji będą liczne kolejowe kolorowanki. W tym samym czasie w sąsiedniej sali zorganizujemy Kolejowe Kino Malucha, a także Kolejowy Kącik Malucha z wielkoformatowymi puzzlami, kostkami i klockami do układania, wszystkie w kolejowym klimacie. 

W skansenie zostanie również rozpalone ognisko, na którym każdy będzie mógł usmażyć przyniesiona przez siebie kiełbaskę. 

Przez cały dzień udostępnione będą wszystkie muzealne wystawy stałe i czasowe, w tym „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922–1984”, najdłuższa wąskotorowa makieta stacjonarna w Polsce pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” i muzealny skansen z największą w Polsce kolekcją wąskotorowych pojazdów szynowych. Muzeum zachęca również do zapoznania się z naszą najnowszą ekspozycją czasową pt. „Cudowna podróż” w Galerii „Semafor”, na której są prezentowane prace Igora Przybylskiego. 

Wstęp do muzeum i udział we wszystkich punktach programu będzie bezpłatny. Wydawanie darmowych biletów na pociąg Retro odbędzie się w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 o godz. 13:30 w dniu wydarzenia. W związku z tym, że liczba miejscówek jest ograniczona, obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. 

Pełen program „Karnawału na wąskim torze 2022” prezentuje się następująco:

9:00–17:00 – bezpłatne udostępnienie muzealnych wystaw stałych i czasowych,

14:30–15:00 – pierwszy bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy,

15:00–15:30 – drugi bezpłatny przejazd pociągu Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy,

15:00–16:30 – karnawałowe warsztaty plastyczne, Kolejowy Kącik Malucha, Kolejowe Kino Malucha, ognisko w skansenie (z własnym prowiantem).

 „Ferie z wąskotorówką 2022” potrwają do 26 lutego br. Szczegółowy program jest dostępny [TUTAJ].

Źródło tekstu: sochaczew.stacjamuzeum.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram