fbpx
Źródło: pkpenergetyka.pl

Luty 2022

11

8:02:00

Złoty medal EcoVadis dla PKP Energetyka

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju prowadzone przez PKP Energetyka zostały nagrodzone złotym medalem EcoVadis. Spółka już po raz drugi z rzędu jest laureatem tego prestiżowego wyróżnienia – w zeszłym roku otrzymała srebrny medal. Tegoroczna, złota nagroda oznacza, że PKP Energetyka znajduje się w gronie 4 proc. firm na świecie, które najlepiej wdrażają poza finansowe (ESG) elementy zarządzania w swoich strategiach biznesowych i codziennym funkcjonowaniu. 

W tym roku PKP Energetyka poprawiła swoje osiągnięcia w trzech z czterech głównych kategorii audytu: środowisko, prawa człowieka i prawa pracy oraz zrównoważonych zakupów. Ocena w kategorii etyki pozostała na niezmiennym, wysokim poziomie. Łącznie pozwoliło to osiągnąć firmie notę 70 punktów, co uplasowało spółkę w 96 percentylu. Oznacza to, że działania firmy zostały ocenione lepiej niż 96 proc. podmiotów na całym świecie, które również badane są przez EcoVadis. Warto zauważyć, że Platforma EcoVadis co rok dokonuje oceny na nowo, a wraz z rosnącą świadomością sektora biznesowego w zakresie zrównoważonego rozwoju, rosną również wymagania audytora.

"Jako firma silnie zakorzeniona w sektorach transportu i energetyki, doskonale rozumiemy wyzwania środowiskowe, którym musimy obecnie stawić czoła. Cieszę się, że skutecznie na nie odpowiadamy. Kolejne wyróżnienie w rankingu EcoVadis potwierdza słuszność strategii rozwoju obranej przez PKP Energetyka w obszarze zrównoważonego rozwoju. Tegoroczna nagroda to dowód na to, że z roku na rok się rozwijamy dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników PKP Energetyka" -  powiedziała Beata Górniak, członek zarządu PKP Energetyka.

Wyróżnienie przyznawane przez EcoVadis to kolejna nagroda, która w ostatnim czasie trafiła do PKP Energetyka. Potwierdzeniem skuteczności działań prowadzonych w obszarze zrównoważonego rozwoju jest także nagroda w konkursie Liderzy ESG za wypracowaną w firmie Strategię ESG. W styczniu br. firma po raz czwarty zdobyła prestiżowy tytuł TOP Employer przyznawany najlepszym pracodawcom w Polsce oraz, po raz drugi, tytuł Kincentric Best Employer, przyznawany firmom posiadającym najwyższy wskaźnik zaangażowania wśród pracowników.

EcoVadis to niezależna, międzynarodowa agencja, która zajmuje się oceną polityk korporacyjnych w zakresie zrównoważonego rozwoju. Unikatowa metodyka oceny społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw ze 155 krajów obejmuje ponad 21 podstawowych wskaźników CSR oraz 198 kategorii w kontekście zrównoważonych zakupów. Już ponad 55 tys. firm współpracuje z EcoVadis na rzecz zmniejszania ryzyka, stymulowania innowacji oraz budowania jawności i zaufania między partnerami biznesowymi. Metodyka badania opiera się o międzynarodowe standardy, takie jak Global Reporting Index (GRI), ISO 26000 oraz założenia Global Compact i cele ONZ.

O PKP Energetyka

Grupa Kapitałowa PKP Energetyka to jedna z większych z firm energetycznych w Polsce. Łączy kolej z systemem energetycznym kraju. Odpowiada za niezawodność i jakość dostaw energii dla transportu kolejowego. Jest firmą infrastrukturalną. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. Działa od 2001 r., a od 2015 r. jest częścią jednego z największych funduszy inwestycyjnych na świecie – CVC Capital Partners, operującego w kilkudziesięciu krajach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji. 

PKP Energetyka od kilku lat konsekwentnie wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne podnoszące jakość, bezpieczeństwo i efektywność prowadzonej działalności. W spółce działają już m.in.: system koordynacji prac  (klasy Workforce Management), narzędzia IT wspierające zarządzanie bezpieczeństwem sieci dystrybucyjnej i ruchu kolejowego, mobilne oraz wirtualne rozwiązania szkoleniowe. Jest jednym z najlepszych pracodawców w Polsce, od czterech lat certyfikowanym wyróżnieniem Top Employer, z bardzo wysokim poziomem zaangażowania pracowników.  

Przeprowadzona digitalizacja pozwala spółce, wspólnie z całą branżą, realizować strategiczny Program Zielona Kolej, którego celem jest zmiana miksu energetycznego sektora na 85% czystej energii z OZE w 2030 r. Firma działa aktywnie w Centrum Efektywności Energetycznej Kolei – CEEK.

Źródło tekstu: pkpenergetyka.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram