fbpx
Źródło: PKP LHS

luty 2022

12

8:02:00

Transport kolejowy towarów w tranzycie odblokowany

Zarząd spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa poinformowała, że Koleje Ukraińskie zniosły blokadę przewozu przesyłek nadawanych do Polski tranzytem przez terytorium Ukrainy. 

"Zarząd Spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa informuje, że od 10 lutego Ukraina odblokowała tranzyt pociągów z Azji do Polski przez swoje terytorium. Jednocześnie Koleje Ukraińskie dokonały zmian w ograniczeniu dotyczącym zakazu załadunku towarów w wagony własności UZ kierowanych do Polski." - poinformowała LHS.

Z dniem 30.11.2021 r. Koleje Ukraińskie (UZ) wprowadziły zakaz przyjmowania do przewozu wszystkich przesyłek nadawanych do Polski tranzytem przez terytorium Ukrainy z i do: Azerbejdżanu, Armenii, Białorusi, Gruzji, Chin, Kazachstanu, Kirgistanu, Łotwy, Litwy, Federacji Rosyjskiej, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Mołdawii i Estonii. 10 lutego Ukraina odblokowała tranzyt pociągów z Azji do Polski przez swoje terytorium.

Początkowo, obok ww. ograniczenia „tranzytowego”, Koleje Ukraińskie wprowadziły również ograniczenie tranzytu do Słowacji, Czech i Austrii, jednak po kilku dniach ograniczenia te zostały zniesione.

Teraz tranzyt pociągów z Azji do Polski przez terytorium Ukrainy znowu jest odblokowany. 

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram