fbpx
Źródło: MPK Wrocław

luty 2022

13

9:02:00

WOŚP: tramwaj MPK Wrocław wylicytowany za prawie 100 tys. zł

99 999 – dokładnie za tyle złotych wylicytowany został kultowy wrocławski tramwaj 105Na. Pieniądze wesprą cel 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto podkreślić, że jest to jeden z najwyższych wyników osiągniętych podczas tegorocznych licytacji.

W aukcji wzięło udział trzydziestu trzech licytujących. Cena wywoławcza wynosiła zaledwie złotówkę, a walka o możliwość nabycia tramwaju była bardzo zacięta już od samego początku.

"Z całego serca dziękuję każdemu, kto zdecydował się do niej przystąpić. Nasz wagon spełnił już swój najważniejszy cel, czyli pomógł w zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wierzymy jednak, że nowy właściciel znajdzie dla niego nowe, niezwykłe zastosowanie". – powiedział prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Kurs na motorniczego gratis

Choć cena wagonu nie przekroczyła granicy 100 000 zł, to było bardzo niedaleko.

"Dlatego też podjęliśmy decyzję, że zaoferujemy szczęśliwemu nabywcy bezpłatne szkolenie na motorniczego, które pierwotnie obiecaliśmy pod warunkiem zakupu tramwaju za sześciocyfrową kwotę" – dodał szef spółki.

Konstal 105Na, wystawiony na aukcję WOŚP przez MPK Wrocław, ma 43 lata i przejechane trzy miliony kilometrów na liczniku. Chorzowską fabrykę, z której pochodzi, opuszczał jeszcze za czasów Edwarda Gierka i pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Mimo to pojazd wciąż jest sprawny, a motorniczowie, którzy nim kierowali, potwierdzają, że dobrze się prowadzi. Wciąż ma ważne badanie techniczne. W dzień 30. Finału WOŚP obsłużył nawet specjalną linię dowożącą wrocławian do Rynku, gdzie odbywały się najważniejsze atrakcje.

"Z niecierpliwością czekamy, aż będziemy mogli uroczyście przekazać nasz tramwaj szczęśliwemu nabywcy"– zapewnił prezes Krzysztof Balawejder. 

Źródło tekstu: mpk.wroc.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram