fbpx
Źródło: Facebook Münchner Rotes Kreuz

luty 2022

15

9:02:51

Niemcy: czołowe zderzenie dwóch pociągów S-Bahn. Nie żyje jedna osoba.

Wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Schaeftlarn-Ebenhausen pod Monachium doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów S-Bahn. Jedna osoba nie żyje, a około 14 osób zostało przewiezionych do szpitala. 

Jak wiadomo do zdarzenia doszło wkrótce po wyjeździe jednego z pociągów ze stacji Ebenhausen. Z relacji jednego z pasażerów wynika, że pociąg, który miał jechać w kierunku Monachium, zderzył się czołowo z drugim pociągiem, w wyniku czego kabiny maszynistów zostały zaklinowane.  

"Nagle wszyscy pasażerowie zostali wyrzuceni ze swoich miejsc. Komuś udało się otworzyć awaryjnie drzwi pociągu, ludzie wysiedli i przeszli na nasyp, wiele osób było w szoku" - opowiedział 19-latek, który podróżował jednym z pociągów.

"Pociąg, który miał jechać w kierunku Monachium, zderzył się czołowo z drugim pociągiem, a kabiny maszynistów wręcz się zaklinowały"- dodała inna pasażerka pociągu. 

W wypadku zginęła jedna osoba, a około 14 osób zostało przewiezionych do szpitala. Niektóre osoby są w stanie ciężkim. 

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram