fbpx
Źródło: Policja Namysłów

luty 2022

17

8:02:30

Opolskie: zderzenie busa i pociągu osobowego na przejeździe kolejowym

Na przejeździe kolejowym w Wilkowie doszło do zderzenia busa i pociągu jadącego do Wrocławia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie zadziałała sygnalizacja świetlna oraz nie opuściły się rogatki. 

Wczoraj około godziny 19 w jadący od strony Namysłowa w kierunku Wrocławia pociąg osobowy uderzył bus, którym podróżowały dwie osoby. Nikt nie został ranny.

"Przejazd ma zarówno światła ostrzegawcze, jak i rogatki. Według naszych ustaleń w momencie gdy samochód wjeżdżał na przejazd, z nieznanych jeszcze przyczyn, rogatki były podniesione, a światła nie działały. Na szczęście pociąg dopiero ruszał ze stacji i uderzył w samochód z niewielką prędkością"- przekazał Paweł Chmielewski, oficer prasowy policji w Namysłowie, cytowany przez PAP.

Zarówno kierowca busa jak i maszynista byli trzeźwi.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, to już drugie tego dnia zdarzenie z udziałem tego samego składu. Wcześniej pod ten pociąg w Namysłowie skoczył młody mężczyzna, który zginął na miejscu. 

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram