fbpx
Źródło: lka.lodzkie.pl

luty 2022

18

9:02:51

Premiera pociągu ŁKA ‘Anders’ we Włocławku

17 lutego 2022 r. odbył się uroczysty przejazd pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź – Włocławek. W wydarzeniu wzięli udział Ambasador RP we Włoszech z akredytacją w San Marino Anna Maria Anders, prezes IPN dr Karol Nawrocki oraz prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski.

Przejazd pociągu jest elementem międzynarodowego projektu edukacyjno – memoratywnego „Szklaki Nadziei. Odyseja Wolności” realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej w związku z nadchodzącą 80. rocznicą rozpoczęcia wymarszu armii gen. Andersa ewakuowanej z ZSRS. 

ŁKA „Anders” kursuje na trasach województwa łódzkiego od 28 maja 2021 r. Grafika na pociągu przedstawia szlak bojowy 2. Korpusu Polskiego i bohaterskie czyny polskiego żołnierza w bitwach pod Monte Cassino, Ankoną i Bolonią. W ten sposób Samorząd Województwa Łódzkiego wraz z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi oraz Łódzką Koleją Aglomeracyjną upamiętnili zasługi gen. Andersa, który pochodził z Błoni w powiecie kutnowskim.

Źródło tekstu: lka.lodzkie.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram