fbpx
Źródło: Lubuska Policja

Luty 2022

21

3:02:55

Wjechał w budynek dworca kolejowego. 17-latek zatrzymany i aresztowany

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 17-latka, który uciekając przed policyjną kontrolą rozbił auto o budynek stacji kolejowej w Zwierzynie. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, na szczęście nic się nikomu nie stało. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej kryminalni ustalili miejsce przebywania 17-latka. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek (17 lutego). Usłyszał zarzut związany z niezatrzymaniem się do kontroli. Decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

Kilka dni temu policjanci ze Strzelec Krajeńskich prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymywał się do kontroli drogowej. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna za kierownicą audi próbował uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Niebezpieczną ucieczkę zakończył dopiero w momencie, kiedy rozbił auto o budynek stacji kolejowej w Zwierzynie. Mimo że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali najpierw pasażera samochodu, a kilka dni później kierowcę. Praca, jaką mundurowi wykonali na miejscu zdarzenia, pozwoliła ustalić dane personalne kierującego, który uciekł z miejsca darzenia. Był to 17-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Intensywna praca operacyjna pozwoliła na ustalenie miejsca, gdzie się ukrywał. Zatrzymanie miało miejsce na terenie Drezdenka. 17-latek był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Młody mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich uwzględnił wniosek prokuratury i postanowił, że nieodpowiedzialny kierowca najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. 

Źródło tekstu: lubuska.policja.gov.pl/Serwis Kolejowy 


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram