fbpx
Źródło: stadlerrail.com

Luty 2022

23

10:02:18

Stadler Rail wygrał kontrakt na dostawę 186 pociągów piętrowych dla Austrii

Po raz kolejny przedsiębiorstwo ÖBB ogłosiło firmę Stadler zwycięzcą przetargu na 186 piętrowych pociągów trakcyjnych typu KISS. Umowa ramowa obowiązuje przez dziesięć lat i ma łączną wartość do 3 miliardów euro.

Po tym, jak rozstrzygnięcie przetargu zostało opóźnione przez postępowanie sądowe, wszystkie przeszkody prawne zostały usunięte. Oznacza to, że ÖBB może teraz zawrzeć umowę ramową ze Stadlerem. Decyzja o udzieleniu nagrody ogłoszona dzisiaj przez ÖBB sygnalizuje, że droga dla zamówienia na pierwsze pojazdy jest wolna. Umowa ramowa obejmuje produkcję i dostawę różnych cztero-, pięcio- i sześcioczłonowych piętrowych pociągów trakcyjnych KISS. Licząc umowę ramową dla ÖBB, Stadler sprzedał do tej pory ponad 550 pociągów KISS. Pociągi będą produkowane w nowym centrum doskonałości dla pociągów piętrowych Stadlera w St. Margrethen (CH). Oczekuje się, że pierwsze zlecenie call-off zostanie złożone w najbliższej przyszłości. W nadchodzących tygodniach ÖBB i Stadler opublikują dalsze informacje na temat pojazdów i wstępnego zamówienia.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że po opóźnionej procedurze przetargowej zostaliśmy prawnie przyznani kontraktowi przez ÖBB. Pojazdy Stadlera od lat z powodzeniem jeżdżą po austriackich szynach. Fakt, że jesteśmy teraz w stanie dostarczać kolejną generację piętrowych pociągów wieloczłonowych do Austrii z ÖBB, napawa nas wielką dumą" – powiedział Peter Spuhler, prezes zarządu i dyrektor generalny grupy Stadler.

Źródło tekstu: stadlerrail.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram