fbpx
Źródło: UTK

luty 2022

23

9:02:28

UTK: warsztaty dotyczące prawidłowego prowadzenia statystyk kolejowych- szkolenie ABK

Zbliża się termin składania corocznych danych w ramach sprawozdawczości rynkowej. Dlatego Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego organizuje warsztaty dotyczące wpływu właściwego prowadzenia statystyk na badanie bezpieczeństwa funkcjonowania przedsiębiorstwa kolejowego. Szkolenia przeprowadzone zostaną w dwóch modułach – pasażerskim (9 marca) i towarowym (10 marca). Udział jest bezpłatny.

Dziś (23.02) rozpoczynają się zapisy na warsztaty „Wpływ właściwego prowadzenia statystyk na badanie bezpieczeństwa funkcjonowania przedsiębiorstwa kolejowego na podstawie działania modułu sprawozdawczego systemu Kolejowe e-Bezpieczeństwo – druk sprawozdawczy P-2021/T2021”. Szkolenia zostały zaplanowane na 9 oraz 10 marca 2022 r.

Szkolenie przeznaczone jest dla dwóch grup uczestników:

  • 9 marca 2022 r. - MODUŁ PASAŻERSKI - Wpływ właściwego prowadzenia statystyk kolejowych na badanie bezpieczeństwa funkcjonowania przedsiębiorstwa kolejowego na podstawie działania modułu sprawozdawczego systemu Kolejowe e-Bezpieczeństwo – druk sprawozdawczy P-2021.
  • 10 marca 2022 r. - MODUŁ TOWAROWY - Wpływ właściwego prowadzenia statystyk kolejowych na badanie bezpieczeństwa funkcjonowania przedsiębiorstwa kolejowego na podstawie działania modułu sprawozdawczego systemu Kolejowe e-Bezpieczeństwo – druk sprawozdawczy T-2021.

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do pracowników licencjonowanych przewoźników osób i rzeczy zaangażowanych w opracowywanie i przygotowywanie danych w ramach sprawozdawczości rynkowej. Głównym celem szkolenia jest pomoc przewoźnikom w zrozumieniu zakresu wymaganych danych w ramach obowiązkowej sprawozdawczości dla Prezesa UTK. Prawidłowe dane pomagają w przygotowaniu lepszych zbiorczych zestawień i statystyk na temat funkcjonowania rynku kolejowego, a także są niezbędne do przygotowania corocznego „Sprawozdania z funkcjonowania rynku transportu kolejowego w Polsce”.

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zapisy na szkolenia będą uruchomione 23 lutego o godz. 10:00.

Źródło tekstu: utk.gov.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram