fbpx
Źródło: Facebook Kolej w Pile

luty 2022

24

4:02:03

PKP Cargo: wykoleił się pociąg towarowy w Pile

Dzisiaj około godziny 11:30 na odcinku pomiędzy stacjami Piła Północ a Stara Łubianka wykoleiły się 4 wagony pociągu towarowego PKP Cargo. Na miejscu pracują służby techniczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

Komunikacja zastępcza została wprowadzona przez PKP Intercity na odcinku Piła-Jastrowie, a przez pociągi regionalne kursujące na tej trasie wprowadzona została na odcinku Piła - Stara Łubianka.

"Nikt nie ucierpiał, nie ma też zagrożenia dla środowiska. Na miejscu pracuje specjalna komisja, która ma ustalić przyczyn tego wypadku" - powiedział Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP PLK.

Jak informuje PKP PLK, podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał i nie ma zagrożenia dla środowiska, a przyczyny wykolejenia ustali specjalna komisja. Na miejscu pracują służby techniczne. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie skutków tego wypadku i kiedy normalny ruch pociągów zostanie przywrócony.

Źródło tekstu: Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram