fbpx
Źródło: alstom.com

luty 2022

26

8:02:00

Alstom wygrywa kolejny projekt sygnalizacyjny w Turcji

Alstom podpisał nowy kontrakt na instalację kompletnego systemu sygnalizacji bezmaszynowego sterowania pociągiem (CBTC) oraz infrastruktury elektromechanicznej dla linii metra Umraniye-Atasehir-Goztepe (UAG), co ma ogromne znaczenie dla strony anatolijskiej w Stambule. Umowa ta nie tylko poprawi jakość istniejącej infrastruktury, ale także zwiększy niezawodność, komfort podróży i obniży koszty utrzymania dla operatora.

Alstom, poprzez spółki Gulermak i Nurol Joint-Venture, zapewni, że 13-kilometrowa linia metra UAG będzie funkcjonować jako w pełni automatyczny system bez kierowcy. Linia, która połączy linie metra Marmaray, Uskudar-Umraniye-Cekmekoy-Sancaktepe i Kadikoy-Kartal-Kaynarca, będzie miała 11 stacji o najwyższym poziomie zabezpieczeń. Linia będzie kompatybilna i interoperacyjna z systemem sygnalizacji linii metra Dudullu-Bostanci.

"Jesteśmy podekscytowani realizacją naszego drugiego co do wielkości projektu sygnalizacji w Stambule w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jako lider zrównoważonej i innowacyjnej mobilności jesteśmy zobowiązani do dalszego rozwoju sieci systemu kolejowego w Stambule dzięki naszym najnowszym rozwiązaniom technologicznym" – powiedział Volkan Karakilinc, dyrektor zarządzający Alstom Turcja.

To będzie ważny projekt realizowany przez Alstom w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Alstom prowadzi obecnie prace sygnalizacyjne dla linii Istanbul Cekmekoy-Sancaktepe-Sultanbeyli (CSS) oraz linii Bandirma-Bursa-Yenisehir-Osmaneli (BBYO).

Jako silny lider na rynku transportu masowego z ponad 30-letnim doświadczeniem w CBTC i ponad 160 liniami metra wyposażonymi w ponad 25 krajach, Alstom jest wiodącym dostawcą technologii sygnalizacji i sterowania pociągami, dostarczając systemy transportu „pod klucz” dla pojazdów szynowych, metra i tramwaje w Turcji od ponad 60 lat. Biuro w Stambule służy jako regionalne centrum wiedzy Alstom w zakresie sygnalizacji i świadczy usługi zarządzania projektami, inżynierii, zaopatrzenia, szkoleń i konserwacji dla całego regionu.

Źródło tekstu: alstom.com/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram