fbpx
Źródło: polregio.pl

marzec 2022

02

3:03:39

POLREGIO: gotowość do uruchomienia pociągów na potrzeby transportu uchodźców z Ukrainy na linii Krościenko - Zagórz - Jasło

POLREGIO jest gotowe do natychmiastowego niesienia pomocy i niezwłocznego uruchomienia pociągów w ruchu wahadłowym na potrzeby transportu uchodźców z Ukrainy na przygotowanej przez PKP PLK  linii Krościenko - Zagórz - Jasło. 

Do wskazanej relacji Spółka dedykuje dwa nowoczesne dwuczłonowe autobusy szynowe typu SA140, posiadające 270 miejsc siedzących na pojazd, a także odpowiednią przestrzeń dla ewentualnego przewozu znacznej liczby osób stojących i większego bagażu. 

POLREGIO pomogło już kilku tysiącom uchodźcom z Ukrainy dostać się w bezpieczne miejsce! Pociągi POLREGIO, zaopatrzone w paczki żywnościowe i wodę kursują regularnie w lubelskiem, małopolskiem i na podkarpaciu.

"Kryzys humanitarny spowodowany wojną na Ukrainie to niewyobrażalny do niedawna dramat. POLREGIO jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce uruchomiło do godzin porannych 2 marca 10 pociągów ze wschodniej granicy. Utrzymujemy również rezerwę taborową wraz z załogami, aby w razie konieczności uruchomić kolejne składy. Jesteśmy przygotowani do systematycznego zwiększania liczby kursów." - powiedział Artur Martyniuk, prezes POLREGIO.

Źródło tekstu: polregio.pl/Serwis Kolejowy


Podziel się

Najczęściej czytane

Kontakt

Redaktor naczelny
Mateusz Wójtowicz
naczelny@serwiskolejowy.pl
Ul. Dąbrowskiego 6
87 - 100 Toruń
magnifiercross
Napisz do nas! linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram